Anasayfa / Genel / Apple’dan Takım Halinde Çalışan Geliştiriciler İçin Geri Bildirim Asistanı

Apple’dan Takım Halinde Çalışan Geliştiriciler İçin Geri Bildirim Asistanı

Apple, dün başlayan geliştirici konferansı WWDC 2020 ’de neredeyse tüm işletim sistemlerinin yeni sürümlerini tanıttı. Teknoloji devi, işletim sistemlerinin yeni sürümlerinin yanında yeni sürümler ile birlikte gelecek araçlarını da tanıttı. 

iOS 14 ve macOS Big Sur ’da çalışacak olan Teams for Feedback Asistant, aynı projede çalışan geliştiricilerin, tespit ettikleri hataları Apple ’a kolayca bildirebilmelerini sağlayacak. Apple ’a bildirilen hatalar, Teams for Feedback Asistant bir uçtan bir uca ekibin diğer üyeleri göre da görülebilecek.

Apple WWDC

Geri Bildirim Asistanı; iOS, macOS, tvOS ve watchOS gibi işletim sistemleri için yazılım geliştiren geliştiricilerin sorunları bildirmesi için özel bir portal olarak geliştirildi. Geri Bildirim Asistanı sayfasında Apple yeni aracını, “Ekibinize ait geri bildirimleri; Apple Geliştirici Programı, Apple Geliştirici Girişim Programı ve Apple İşletme Yönetimi ya da bir kuruluşun parçasıysanız otomatik olarak görünen, ekibe özgü gelen kutusunda görüntüleyebilir ve meslek birliği yapabilirsiniz” biçiminde tanımladı. 

Apple ’ın yeni arabulucu meslek birliğine dayalı bir araç olduğu için Apple Geri Bildirim Asistanı ’nın yeni Ekipler seçeneğini, yukarıda da belirtildiği gibi, Apple Geliştirici Programı, Apple İşletme Yönetimi ya da Apple Mektep Yönetimi üyeleri kullanabiliyor.

Apple WWDC

Yerinde üyeliğe sahip geliştiriciler, iOS 14 ve macOS Big Sur için Geri Bildirim uygulamasındaki Ekipler özelliğine buradaki bağlantıdan erişebilirler. Hali hazırda beta programına dahilseniz Apple ’ın geliştiriciler için yayınladığı hataların nasıl bildirileceğiyle ilgili buradaki makaleye de göz atabilirsiniz.

Hakkında admin

Check Also

PlayStation 5, Her Kupanın Kilidi Açıldığında Sesinizi Kaydediyor

PlayStation 5, Her Kupanın Kilidi Açıldığında Sesinizi Kaydediyor

Japonya merkezli teknoloji devi Sony, yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5’i geçtiğimiz günlerde tüm dünyada …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir