Anasayfa / Genel / Apple’dan Sosyal Mesafeye Uygun Toplu Resim Çekimleri İçin Mantıklı Çözüm

Apple’dan Sosyal Mesafeye Uygun Toplu Resim Çekimleri İçin Mantıklı Çözüm

Koronavirüs salgını sebebiyle insanların adapte etmek zorunda kaldığı sosyal uzaklık önlemleri, rahatça bir araya gelmelerini zorlaştırıyor. Ama Apple, insanların bedenen uzakta kalsalar bile sosyal medyadaki fotoğraflarda bir araya gelmelerini sağlayacak bir yazılım için berat aldı.

Apple, salgının insanlar arasına koyduğu mesafeyi en azından fotoğraflarda ortadan kaldıracak ve yapay grup selfie çözümü üstünde çalışıyor gibi görünüyor. Patente kadar, bir Apple ürünü kullanıcısı, arkadaşlarını bir grup selfie’sinde yer almaya misafir etme edebilecek. Böylece birbirinden uzaktan olan kişiler, fotoğraflarda bir araya gelecek.

Apple’dan salgın sürecine uzak selfie çözümü

apple, grup selfie patenti

Apple’ın üzerinde çalıştığı selfie yazılımı, insanların fotoğraflarını tek bir kare üzerinde düzenleyecek. Selfieler, fotoğrafları, galerideki video veya canlı sızıntı görüntülerini içerebilecek. Grup selfiesi daveti gönderen kullanıcı, görsel içeriğini değiştirebilecek ve kendini grup içinde ayrı bir konuma yerleştirebilecek. Bir kullanıcı, kendisine davet gönderildiğinde cihazının ekranında grup selfie’sine katılıp yeralma istemediğini soran bir bildirim alacak.

Uzakta selfie fikri, küresel bir salgın döneminde elverişli bir fikir olabilir. Zihin, hemen şimdi patent olarak karşımıza çıksa da koronavirüs sebebiyle hakiki bir başvuru olarak geliştirilip kullanıcılara sunulabilir. Apple, yapay selfie çözümü için başta 2018’de dilekçe yaptı ve patent geçtiğimiz günlerde, 2 Haziran’da yayınlandı.

Hakkında admin

Check Also

ABD'dekine Benzer Bir Monolit, Bu Sefer Romanya'da Ortaya Çıktı

ABD’dekine Benzer Bir Monolit, Bu Sefer Romanya’da Ortaya Çıktı

Geçtiğimiz hafta sizlere aktardığımız biz haberimizde, ABD’nin Utah eyaletindeki çorak bir arazide monolit bulunduğundan bahsetmiştik. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir