Anasayfa / Genel / Apple WWDC 2020 Etkinliğine Türkiye’den Katılmaya Hak Kazanan Öğrenciler Belli Oldu

Apple WWDC 2020 Etkinliğine Türkiye’den Katılmaya Hak Kazanan Öğrenciler Belli Oldu

Her yıl dünyanın farklı noktalarından binlerce yazılımcıyı bir araya getiren ve çok büyük bir geliştirici ekosistemi sunan Dünya Geliştiriciler Konferansı (WWDC), bu sene koronavirüs tedbirleri dahilinde 31 takvim tarihinde öncelikle online olarak gerçekleştirilecek. Buna karşın Apple, bu seneki WWDC ’nin bugüne kadarki en büyük geliştirici konferansı olacağını söylüyor. 

Geçtiğimiz günlerde programı açıklanan faaliyet, 22 Haziran – 26 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek ve dileyen herkes tarafından bedava olarak peşine düşüp takip edilebilecek. Apple.com, Apple Developer uygulaması, Apple Developer web sitesi, Apple TV uygulaması ve YouTube yoluyla çevrimiçi olarak yayınlanacak WWDC 2020, bununla birlikte Apple mühendisleriyle bire bir oturumlar da dahil almak üzere 100’den pozitif mühendislik ve tasarım oturumuna konut sahipliği yapacak.

22 Haziran – 26 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek WWDC 2020, dileyen cümbür cemaat kadar ücretsiz olarak peşine düşüp takip edilebilecek

wwdc 2020

2008 yılından bu yandan geliştiricilere 155 milyar dolardan fazla para ödeyen Apple, öteki ülkeler gibi Türkiye ’den de burslu öğrenciler seçerek, onları WWDC ’ye misafir etme ediyor. Webrazzi ’nin haberine göre, bugün itibarıyla bu heybetli geliştirici ekosistemine ülkemizden katılmaya adalet kazanan altı ad belirlenmiş oldu. 

Faaliyet için gösteri alan öğrencilerin her biri, ayrı bir alanda projeye üretiyor. Örneğin; Ankara Yüce Koleji ’nde okuyan 16 yaşındaki Ataberk Turan, alet öğrenmesini temel bölge LalopathyAI adlı projesi ile Söylev bozukluğunu tespit ediyor. Bir öteki iştirakçi olan 20 yaşındaki ODTÜ Elektrik ve Elektronik Mühendisliği öğrencisi Deniz Karakay ise Stop Pandemic! oyunu ile insanları koronavirüs konusunda hem bilgilendiriyor hem de eğlendiriyor.

WWDC 2020 ’ye Türkiye ’den katılmaya hak şampiyon öğrenciler

Can Balkaya Ali Eren Ak Ataberk Turan Alkan Caner Mehmet Bertan Tarakçıoğlu Deniz Karakay

Hakkında admin

Check Also

Sosyal Medyadaki ‘Trendyol’dan Kart Bilgileri Çalındı’ İddialarına Trendyol’dan Cevap

Sosyal Medyadaki ‘Trendyol’dan Kart Bilgileri Çalındı’ İddialarına Trendyol’dan Cevap

Ülkemizdeki sosyal medya kullanıcıları, birkaç saattir Trendyol ile ilgili bir meseleyi konuşuyorlar. İddialara göre Trendyol, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir