Anasayfa / Genel / Apple, TV+’a Gelecek Yeni Dizi Foundation’ın İlk Fragmanını Paylaştı

Apple, TV+’a Gelecek Yeni Dizi Foundation’ın İlk Fragmanını Paylaştı

Apple’ın bu sene internet üzerinden düzenlediği WWDC etkinliği bugün itibarıyla başladı. Apple, ilk olarak internetten düzenlediği bu konferansta iOS 14’ü tanıtarak çoğu teknoloji tutkununu heyecanlandırmayı başardı. Etkinlikte en uyarı çeken tanıtımlardan biri olan iOS 14’ün yanı sıra Apple TV+’a gelecek Foundation adlı dizi de ortaya çıktı.

Apple’ın yeni bilim kurgu dizisi Foundation, Isaac Asimov’un diziyle aynı adlı popüler romanı Foundation’dan uyarlandı. Dizi, Galaktik İmparatorluğu’nu yıkımdan kurtarmanın tek yolunun ona cesaret etmek olduğunu keşfeden sürgün grubunun hikâyesini izleyicilere aktaracak. 2018’de duyurulan dizi, bütün dünyada dengeleri bozan koronavirüs salgını nedeniyle bu senenin başında duraklatılmıştı. 

Apple’ın yeni dizisi Foundation’dan yayınlanan fragman:

Takriben 6 aydır hizmet veren Apple TV+, The Morning Show gibi başarılara imza atmasına rağmen demin beklenen etkiyi verebilmiş yok. Sektörde zirveye gelmek isteyen şirket; Hollywood ’un eşsiz yeteneklerini, Tom Hanks’in yakın zamanda çıkacak deniz savaşı filmi Greyhound gibi filmleri kendi platformuna getirmekte oldukça istikrarlı gözüküyor.

Apple, geçtiğimiz günlerde platformdaki dizinin yapım aşamasına her tarafta resmi olarak başlamasından önce Fraggle Rock’ın tüm kataloğunu satın alarak ve Apple’ın ilk olarak lisanslı içerik edindiğini belirterek stratejide bir kayma olduğunun sinyallerini vermişti. Apple TV+’ın, şirketin diğer abonelik hizmetleri olan Apple Music ve Apple Arcade ile birlikte hizmet ekosisteminde önemli bir bileşen olduğu söylenebilir.

Foundation

Bugün yapılan sunum, Apple’ın televizyon ve film yapımlarında var gücüyle yarışmaya devam edeceğini dobra dobra ortaya koydu. Apple TV+, etkin olduğu ülkelerde aylık 4,99 dolarlık fiyatıyla kullanılabiliyor oysa yeni bir Apple ürününün satın alınması durumunda bu hizmet 1 yıl ücretsiz olarak kullanıcıya sunuluyor. 

Hakkında admin

Check Also

Opera Mini, Android’de 500 Milyon İndirmeyi Aştı

Opera Mini, Android’de 500 Milyon İndirmeyi Aştı

Android işletim sistemi oldukça uzun zamandır kullanımda ve ondan öncesine kadar giden çok fazla uygulama …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir