Anasayfa / Genel / Apple, macOS Catalina 10.15.6’nın İkinci Beta Sürümünü Yayınladı

Apple, macOS Catalina 10.15.6’nın İkinci Beta Sürümünü Yayınladı

Teknoloji devi Apple, geçtiğimiz haftalarda macOS işletim sistemi için yeni bir güncelleme yayınlamıştı. macOS Catalina 10.15.5 sürümüyle yayınlanan bu güncelleme, Apple bilgisayarlara bilhassa pil sağlığı açısından mükemmel yenilikler sunmuştu.

Apple, bu güncellemenin ardından macOS Catalina ’nın yeni sürümü olacak 10.15.6 üzerinde de çalışmalara başladı. Öyle ama şirket, geçtiğimiz hafta bu sürümün ilk beta sürümünü geliştiriciler için yayınladı. Genelde her hafta yeni bir beta sürümü yayınlayan şirket, bu hafta da yolundan şaşmadı ve macOS Catalina için ikinci beta sürümünü yayınladı.

Manâlı bir yenilik belirtilmedi:

macos catalina

macOS Catalina 10.15.6 Beta 2 adıyla yayınlanan yeni macOS betası, kullanıcılar için fazla buluş içermiyor. Böylece ama 19G46c sürüm numarasıyla yayınlanan yeni beta sürümünün Apple ’ın sitesindeki sayfasında bile yaklaşık olarak hiçbir data yazmıyor. Oysa defalarca olduğu gibi Apple, bu güncellemenin de bütün kullanıcılar için önerildiğini belirtiyor.

Apple, sürüm notlarında bilhassa herhangi bir şey belirtmese de bugün yayınlanan ikinci beta sürümüyle muhtemelen performans geliştirmeleri, güvenlik güncelleştirmeleri ve hata düzeltmeleri yapıldı. Yeni yayınlanan beta sürümünde keşfedilen manâlı bir icat olduğunda mutlaka sizlerle paylaşacağız.

macos catalina

Bugün yayınlanan macOS Catalina 10.15.6 Beta 2, Apple ’ın kendi sitesi üzerinden indirilebildiği gibi Apple bilgisayarlar üzerinden de doğrudan doğruya indirilip yüklenebiliyor. Yeni sürümü bilgisayarınıza atfetmek için Sistem Tercihleri üzerinden Yazılım Güncelleme seçeneğine tıklayabilirsiniz.

Apple, bugün macOS Catalina 10.15.6 için yayınladığı yeni beta sürümünün yanı sıra iOS 13.6 ve tvOS 13.4.8 işletim sistemlerinin de yeni beta sürümlerini yayınladı. Bu sürümlerle gelen yenilikleri öğrenmek için de bu bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Hakkında admin

Check Also

Güney Afrikalı Bilim İnsanlarından Ses Getirecek Proje: Güneş Karartılacak

Güney Afrikalı Bilim İnsanlarından Ses Getirecek Proje: Güneş Karartılacak

Küresel iklim değişikliği tüm dünyayı etkilemeye devam ederken Güney Afrikalı bilim insanları, küresel iklim değişikliğinin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir