Anasayfa / Genel / Apple, iPhone Logosu İçin Lazer Tabanlı Bir Yöntemin Patentini Aldı

Apple, iPhone Logosu İçin Lazer Tabanlı Bir Yöntemin Patentini Aldı

Amerika Birleşmiş Devletleri Berat ve Marka Ofisi (PTO) kadar yayınlanan yeni bir berat, Apple’ın iPhone’ların ardından yer alan logo için yeni bir deneme yapmaya niyetlendiğini gösteriyor. Yeni berat, yeni nesil iPhone’ların arka kapağı için süre içerisinde silinmeyen bir logo hedefliyor. Lazer tabanlı yeni yöntemle birlikte çeşitli renklerden oluşan çok tabakalı bir tasarım planlanıyor.

Yeni yöntemin, şimdiki logoyu alıp geleceğe taşımak gibi bir konsept sunacağı belirtiliyor. Şüphesiz patentte bahsedilen usul, renk şeritleri yok değişen renklerin karışımı gibi olacak. Apple, lazer işlemini bir adım daha öteye taşımak isterse arka yüzeyin tamamı, tıpatıp bazı Huawei ve Samsung telefonlar gibi renk değiştiren bir görünüme sahip olabilir.

Cihazın içine fazla katmanlı logo:

Apple

Patentte belirtildiğine kadar cihaza dışarıdan takılan bir kılıfın üzerindeki logolar çoğunlukla zaman içerisinde kayboluyor. Yeni lazer yöntemiyle birlikte çok tabakalı logo, cihazın içine işlenecek. Az Önce nasıl olduğunu anlayamasak da farklı optik özelliklere sahip iki farklı katman olacak. Bu da simgeye öbür bir görünüş verecek. Patent siyah beyaz olduğu için değişebilir renklerin görselleştirilmesi mümkün olmadı.

Patente bakılırsa işaretlemeyle birlikte bütün bölgenin ya da elektronik cihazın kayda değer orandaki dış yüzeyinin rengi değişebilir. Bir örnekte, simge bir elektronik cihazın arkadaki kısmını büyük oranda kaplıyor. Patentte, bu fazla katmanlı işaretin renkleriyle ve öteki optik özellikleriyle tasvir edilebileceği belirtiliyor.

apple logo patent

Tüm bunlara ek olarak çok katmanlı yapının renk katmanları, optik olarak yoğun katmanları ve renklendiricileri gibi ögeleri karakteristik bir renkle (örneğin cihazın kendi rengiyle) tanımlama edilebilecek. Simgenin renkleri, fazla tabakalı yapı ve fazla katmanlı yapının farklı alanlara yönlendirilmiş katmanları bir renk modeli kullanılarak karakterize edilebilecek. Renk aralığı; kırmızı, mavi, sarı, yeşil, mor ve öteki renkleri içerecek.

Hakkında admin

Check Also

SpaceX, Starship Prototipine Burun Konisi ve Kanatçık Taktı

SpaceX, Starship Prototipine Burun Konisi ve Kanatçık Taktı

SpaceX’in Ay’a ve Mars’a verimli ve kolay bir şekilde ulaşmak için geliştirdiği Starship uzay aracı, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir