Anasayfa / Genel / Apple, iOS 14’ün Tanıtılacağı WWDC 20’nin Programını Açıkladı

Apple, iOS 14’ün Tanıtılacağı WWDC 20’nin Programını Açıkladı

Apple ’ın, her yıl dünyanın pek çok noktasından binlerce geliştiriciyi bir araya getirdiği Dünya Geliştiriciler Konferansı (WWDC), bu yıl yeni herif koronavirüs salgını COVID-19 nedeniyle ilk olarak online olarak düzenlenecek. Daha önce 22 Haziran – 26 Haziran tarihleri aralarında gerçekleştirileceği açıklanan etkinliğin programı, bugün itibarıyla belirlenmiş oldu.

Apple, en ince ayrıntısına kadar dijital bir formatta düzenlenecek olmasına rağmen, bu seneki WWDC ’nin bugüne kadarki en büyük geliştirici konferansı olacağını söylüyor. Apple.com, Apple Developer uygulaması, Apple Developer web sitesi, Apple TV uygulaması ve YouTube aracılığıyla çevrimiçi olarak yayınlanacak faaliyet, 22 Haziran Pazartesi günü TSİ ile 20.00’da başlayacak olan “Special Event Keynote” ile start alacak.

Dünya Geliştiriciler Konferansı (WWDC), 31 yıllık tarihinde öncelikle online olarak düzenlenecek

apple geliştirici konferansı

Başlangıç sunumunun ardından Apple, iOS, macOS, watchOS ve tvOS için gelecek güncellemeler hakkında ayrıntılı bilgiler sunacağı “Platforms State of the Union” oturumunu gerçekleştirecek. Bu geliştirici merkezli sunum, yalnızca Apple Developer uygulaması ve Apple Developer web sitesi üzerinden takip edilebilecek.

Cupertinolu teknoloji devi, Apple mühendisleriyle bire bir oturumlar da dahil olmak üzere 100’den artı mühendislik ve tasarım oturumu gerçekleştireceğini açıkladı. Bu oturumlar, Apple Developer uygulaması ve web sitesi aracılığıyla günlük olarak yayınlanacak. 

Etkinlikte, Apple mühendisleriyle bire bir oturumlar da dahil almak üzere 100’den fazla mühendislik ve tasarım oturumu gerçekleştirilecek

WWDC 2020

Apple hem, 18 Haziran tarihinde açıklayacağı yeni Apple Developer Forums ’un, 1000’den artı Apple mühendisine ev sahipliği yapacak büyük bir ekosistem sunacağını söyledi. Yeni formatın bir parçası olarak forum üyeleri, Apple mühendisleriyle ve kendi arasında data alışverişinde bulunabilecek. 

Apple Developer Forums ’un WWDC 2020 sırasında aktif olacağını belirten ABD ’li şirket, platformun geliştiricilerin soru sormasına, forumlara göz atmasına olanak sağlayacağını bildirdi. giderken, WWDC 2020’yi takip etmek isteyen geliştiricilerin, mühendislik oturumlarına kaydolmak ve oturum videolarını izlemek için Apple Developer uygulamasını indirmeleri gerektiğini de söylemiş olalım.

Hakkında admin

Check Also

Microsoft'tan Xbox Oyunları İçin Black Friday İndirimi Başladı: İşte İndirime Giren Oyunlar

Microsoft’tan Xbox Oyunları İçin Black Friday İndirimi Başladı: İşte İndirime Giren Oyunlar

Microsoft, Xbox kullanıcıları için Black Friday indirim kampanyası başlattı. Kampanya kapsamında birçok oyun indirime girerken …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir