Anasayfa / Genel / Apple, iOS 14’ü Tanıttı: İşte İlk Görüntüler ve Özellikler

Apple, iOS 14’ü Tanıttı: İşte İlk Görüntüler ve Özellikler

Cupertino merkezli teknoloji devi Apple ’ın her sene düzenlediği Dünya Geliştiriciler Konferansı (WWDC) için tarih geldi çattı. Bugün Türkiye saati ile 20.00 ’da başlayan ve 26 Haziran ’a kadar sürecek olan WWDC20, geçtiğimiz yıllardan farklı olarak bu sene öncelikle çevrimiçi ortamda gerçekleştiriliyor. Etkinlik boyunca iOS, macOS, tvOS, watchOS ve diğer Apple hizmetlerinin tanıtılması bekleniyor.

Apple kullanıcılarının en merak ettiği yeniliklerden biri şüphesiz iOS 14. Yeni işletim sisteminin hangi cihazlarda destekleneceği, neler getireceği ve neleri değiştireceği ilgiyle bekleniyor. Biz de bu yazımızda WWDC20 ’de ilk olarak gösterilen ve ilerleyen aylarda yayınlanacak olan iOS 14 ile birlikte gelecek yenilikleri sizlere aktaracağız.

iOS 14 neler sunacak?

Başvuru Kütüphanesi

Uygulamaların sayfalarca olması sonucunda ortalığın karşımasının sorununu çözmeye çalışan Apple, yeni özelliğini aktardı. Kullanıcıların sıklıkla kullandığı uygulamaları kategorilere ayıran nitelik, fazla daha kolay bir arayüzü kullanıcılarına sunuyor.

Widgets

Android’de uzun bir süredir olan ancak iPhone kullanıcılarının uzun bir süredir yoksun kaldığı özellik, iOS 14 ile birlikte kullanıcıların beğenisine sunuldu. Uygulamaların içerisine girmeden çoğu özelliği kullanabildiğiniz bu özellikler iOS 14 ile birlikte geliyor.

Picture in Picture

Bir başvuru formu içerisindeyken diğer bir operasyon yerine getirmek için uygulamadan çıkma zorunluluğunu ortadan kaldıran özellik doğru başka uygulamaları kullanırken video izlemek gibi multimedya işlemlerinizi gerçekleştirebileceksiniz.

Siri

Detaylar geliyor…

Mesajlar

Ayrıntı geliyor…

Yeni Emojiler

Ayrıntı geliyor…

Hakkında admin

Check Also

DOOM, Bu Sefer de Minecraft Koyunları Üstünde Oynandı [Video]

DOOM, Bu Sefer de Minecraft Koyunları Üstünde Oynandı [Video]

İlk olarak 2011 yılında PC’ye çıkan ve daha sonra yakaladığı devasa popülarite sayesinde neredeyse oyun …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir