Anasayfa / Genel / Apple Hisseleri Bütün Zamanların En Yüksek Değerine Ulaştı

Apple Hisseleri Bütün Zamanların En Yüksek Değerine Ulaştı

Dünya genelinde 188 ülke ve bölgede görülen, 395 binden artı kişinin hayatını kaybetmesine neden olan koronavirüs, dünya genelinde hayatı negatif etkilerden ekonomi dünyasında da yansımalarını hissettirmişti. Halen bütün anlamıyla bir düzelme görülemese de bazı şirketler yaralarını sarmaya başlamış gözüküyor.

ABD merkezli teknoloji devi Apple, bütün dünyayı etkisi altına alan koronavirüsün dört aylık olumsuz etkisinden kurtulmuş gözüküyor. Şirketin hisse değeri kapanış olan cuma gününde en yüksek değerini gördü. Alışverişin son anlarında şirketin hisse değeri 331,5 dolara ulaştı.

Apple yaralarını sarıyor

apple

Bundan bir hafta dek önce Apple ’ın hisseleri, koronavirüs sebebiyle aldığı hasarı iyice toparlamıştı. Şirket hisselerinin değeri, geçen bu bir haftalık sürecin arkasında yeni rekorunu kırmış oldu. 2020, birçoğumuz için olduğu gibi Apple için de çalkantılı bir yıl oluyor. Apple Insider ’da bulunan habere kadar şirket, küresel sağlık krizinin ortasında geniş bir ekonomik daralmaya hazırlıklı değildi.

Virüsün çıkış noktası olan Çin ’de arz zincirinin ve talep sorunlarının yaşanması ardından Apple, şubat ayında yatırımcıları uyarmış ve mart çeyreğinde gelir rehberliğini muhtemelen ıskalayacağını ifade etmişti. Şubat ve mart aylarında karantinalar ve evde kal kararlarıyla mali piyasaların daralmaya başlaması Apple hisselerine yansımıştı. Mart ayında şirketin hisseleri 224,37 dolar değerine dek düşmüştü.

Çin ’de arz ve talebin normalleşmeye başlamasıyla birlikte şirketin hisseleri kendisini toparlamaya başladı. Şirketin hisseleri, mart çeyreğinde beklenenden iyi bir performans sergilenmesi ardından mayıs ayının başlarında 300 dolara kadar tırmandı. Mayıs ayının sonlarında kriz öncesi seviyesine ulaşan şirket hisseleri, geçtiğimiz cuma günü de bütün zamanların en yüksek değerine ulaştı.

Hakkında admin

Check Also

Trabzon'da Yapay Zeka Destekli Ekranlar, Maskesiz Gezenleri Koronavirüs Gibi Gösteriyor

Trabzon’da Yapay Zeka Destekli Ekranlar, Maskesiz Gezenleri Koronavirüs Gibi Gösteriyor

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, kent genelinde maske takmadan dolaşan vatandaşlar için yeni bir uygulama başlattı. Otobüs …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir