Anasayfa / Genel / Apple, Haritalar Uygulamasını Devasa Bir ‘Black Lives Matter ’ Yazısı ile Güncelledi

Apple, Haritalar Uygulamasını Devasa Bir ‘Black Lives Matter ’ Yazısı ile Güncelledi

ABD ’de Black Lives Matter protestoları devam ederken, harekete takviye veren birey ve kurumlar yeni adımlar atmaya devam ediyor. Washington Belediye Başkanı Muriel Bowser, Beyaz Saray yakınındaki 16. Sokak ’ye, iki bloğu kaplayacak şekilde heybetli bir Black Lives Matter yazdırmıştı.

Yazının tamamlanmasının peşinde Apple, devasa yazının mobil gerçekte da görülebilmesi için Apple Haritalar ’a bir güncelleme yayınladı. Apple Haritalar ’ın güncellenmesiyle bütün çevre olduğu gibi kalırken iki blok her tarafında uzanan Black Lives Matter yazısı rahatlıkla görülebilir ayla geldi.

Apple Haritalar Black Lives Matter

Apple, haritalar uygulamasını güncelleyerek harekete verdiği desteği bir kere daha gösterirken Google, kendi uygulaması için hemen şimdi bir güncelleme yayınlamadı. böylece Google Haritalar’dan 16. Sokak’ye bakıldığında yazı az önce görünmüyor.

Apple Haritalar Black Lives Matter

George Floyd ’un polis göre öldürülmesinin gerisinde başlayan eylemleri teşvik etmek için yapılan devasa yazı, birçok insan göre bir sanat eseri olarak değerlendirildi. ABD Temsilciler Meclisi üyesi John Lewis de açıklamasıyla yazıyı, “dinç bir şaheser” olarak tanımladı. 

Hakkında admin

Check Also

İBB, 28 ve 29 Ekim’de İstanbul’daki Ücretsiz Wi-Fi Hizmetinde Kotalarını Kaldıracak

İBB, 28 ve 29 Ekim’de İstanbul’daki Ücretsiz Wi-Fi Hizmetinde Kotalarını Kaldıracak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Türkiye Cumhuriyet’nin 97. kuruluş yıldönümü kutlamaları için 28 Ekim Çarşamba ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir