Anasayfa / Genel / Apple Design Awards’un Düzenleneceği Tarih Açıklandı

Apple Design Awards’un Düzenleneceği Tarih Açıklandı

Teknoloji dünyasının devlerinden Apple, bugün yaptığı açıklamada 2020 Apple Design Awards (Apple Tasarım Ödülleri) etkinliğinin 29 Haziran tarihinde düzenleneceğini açıkladı. Şirket, etkinliğin Webex sesli çağrı vasıtasıyla gerçekleştirileceğini de duyurdu.

Apple Design Awards, Apple platformundaki yenilikçi uygulamaları beğenmek ve öne çıkarmak için düzenlenen bir faaliyet. Bu faaliyet, sıradan şartlarında WWDC (Dünya Geliştiriciler Konfreansı) esnasında düzenleniyordu.

Apple Dünya Geliştiriciler Konferansı 2020

apple wwdc 2020

Apple, WWDC 2020 etkinlik sayfasında yaptığı güncellemede 2020 tasarım ödüllerinin 29 Haziran Pazartesi günü düzenleneceğini duyurdu. Bu da tasarım ödülleri etkinliğinin WWDC 2020 ’den sonradan düzenleneceği anlamına geliyor. Diğer bir deyişle Apple’ın faaliyet tarihinde bir ilke imza atılacağını söylemek olası. Oysa şirket, etkinliğin düzenleneceği süre aralığına dair net bir açıklamada da bulunmadı.

Apple, kazananlara fiziksel olarak verilecek ödülün yanı sıra Apple ürünleri ve aksesuarlarının verileceği törenle ilgili olarak “Ustalıklarını, zekâlarını ve algılama yeteneklerini kutladığımız geliştiriciler için yaptığımız Apple Design Awards ’ta bize katılın” ifadelerini kullandı.

apple design awards

Şirket, hem bu yıl birebir geliştirici etkinliğinin sanal olarak nasıl gerçekleştirileceğine dair de direktifler yaptı. Randevulu etkinlikler Webex sesli çağrı üzerinden gerçekleştirilecek, görüşmeler 10 ile 55 dakika arasında sürecek. Herhangi bir kayıt türü yasaklanmış olduğu için geliştiriciler, istenmesi halinde ekranlarını bir Apple mühendisi ile paylaşabilecekler.

Konferans 23 Haziran – 26 Haziran tarihleri aralarında düzenlenecek. Randevu başvurularını ise Apple Developer Program, Apple Developer Enterprise Program ve Swift Student Challenge kazananları yapabilecek. Etkinlikle ilgili daha pozitif bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Hakkında admin

Check Also

Alfa Romeo'nun 1950'lerde Tasarlanan 3 Konsept Otomobili Açık Artırmaya Çıkıyor

Alfa Romeo’nun 1950’lerde Tasarlanan 3 Konsept Otomobili Açık Artırmaya Çıkıyor

Satış için tasarlanmış ancak hiçbir zaman üretilmemiş pek çok konsept otomobil görüyoruz. Bu tür konsept …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir