Anasayfa / Genel / Apple, ABD’deki Mağazalarını Salgın Nedeniyle Tekrar Kapatmaya Başlayacak

Apple, ABD’deki Mağazalarını Salgın Nedeniyle Tekrar Kapatmaya Başlayacak

Çin Millet Cumhuriyeti’nin Wuhan kentinde ortaya çıktıktan sonra tüm dünyaya yayılan ve şu esas dek 460.066 kişinin ölümüne niçin olan yeni ölümcül koronavirüs salgını (COVID-19) ekonomiye büyük bir darbe vururken, özellikle satış mağazalarının akıbetinin ne olacağı hâlâ bilinmiyor. Daha önce ABD çapındaki perakende satmak mağazalarını kapatan ve kademeli olarak her tarafta açan Apple, bazı eyaletlerdeki mağazalarını her tarafta kapatma kararı aldı.

Apple, 20 Haziran’da Florida, North Carolina, South Carolina ve Arizona’daki 11 mağazasını kapatacağını duyurdu. Bu mağazaların kapatılıyor olmasının sebebi, mağazaların bulunduğu eyaletlerdeki koronavirüs olgu sayısının baştan artışa geçmiş olması. Geçen ay açılan mağazaların baştan ne süre açılacağına ilişkin herhangi bir veri verilmedi. Tamir için ürünleri bu mağazalarda bulunan müşterilerin, ürünlerini hafta sonu almaları gerekiyor.

Apple hisseleri yüzde 1,4 değerinde kaybetti

Apple

Birkaç gün önce, Apple New York City’deki 10 mağazasını yeniden açacağını duyurmuştu. Ancak Apple’ın eyaletlerdeki mağazalarını her tarafta kapatacağını açıklamasının peşinde şirketin hisselerinin değeri yüzde 1,4 düştü.

Apple’ın kapatma kararı olduğu eyaletlerdeki vaka sayısının, işletmelerin geçen ay her yerde açılmasının ardından daha önce görülmedik derecede arttığı belirtiliyor. Arizona’daki günlük vaka sayısı son 14 günde yüzde 108 artarken, Florida’da yüzde 141, North Carolina’da yüzde 29 ve South Carolina’da yüzde 120 arttı.

Apple

Apple’ın ABD çapında toplam 271 perakende satış mağazası bulunuyor. Apple, mağazalarda önlem olarak sıcaklık kontrolleri, sosyal mesafenin korunması, maske kullanım zorunluluğu gibi şartların mutlaka sağlanacağı bilgisini vermişti. En manâlı emniyet prosedürlerinden bir parça başına olarak kabul edilen sosyal uzaklık kontrolünün de mağazalarda etkili olarak uygulanacağı söylenmişti. Buna göre müşteriler içeriye randevulu biçimde ve mutlaka belirtilmiş sayıda alınacak, randevusuz girişlerde gecikmelerin olabileceği unutulmayacak. Hem mağazanın işleyişi de birazcık çeşitlilik gösterecek.

Hakkında admin

Check Also

Amazon'un Bulut Tabanlı Oyun Sistemi Luna Erken Erişime Açıldı

Amazon’un Bulut Tabanlı Oyun Sistemi Luna Erken Erişime Açıldı

Amazon, geçtiğimiz haftalarda bulut oyun hizmeti Luna’yı duyurmuştu. Şirketin bulut oyun sistemi, Google Stadia, Xbox …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir