Anasayfa / Genel / Apple, 6.1 inçlik iPhone 12’nin Üretimine Temmuz Ayında Başlayabilir

Apple, 6.1 inçlik iPhone 12’nin Üretimine Temmuz Ayında Başlayabilir

ABD ’li teknoloji devi Apple‘ın, önümüzdeki eylül ayında düzenleyeceği lansmanda, dört yeni iPhone modeli tanıtması bekleniyor. Bugün DigiTimes göre aktarılan bilgilere tarafından, 6.1 inçlik iPhone 12 ’nin çabuk üretimine temmuz ayında başlanabilir. Peki, Apple neden bu modelin üretimine daha erken paylaşmayı planlıyor. Elimizde bu soruya karşın bir takım cevaplar var.

Söylentiler, Samsung‘un 5.4 inç, 6.1 inç iPhone 12 Pro ve 6.7 inç iPhone 12 Pro Max modelleri için OLED ekran tedarik edeceğini gösteriyor. Bu cihazların, Güney Koreli teknoloji devinin Y-OCTA ekran teknolojisi ile birlikte gelmesi bekleniyor. 

Apple’ın önümüzdeki eylül ayında dört bambaşka iPhone 12 modeli tanıtması bekleniyor

iPhone 12 serisi

Bilmeyenler için laf konusu teknoloji, dokunmatik sensörün farklı bir dokunmatik katmana gereksinim duymadan aracısız OLED panele yerleştirilmesini sağlıyor. Dolayısı ile montaj süreci daha seri ve kolay gerçekleştirilebilir.

BOE ve LG tarafından sağlanacak dokunmatik modüllerin ise yerinde kalibrasyon ve kurulum için zamana ihtiyacı olacak. bu nedenle Apple, teslimat hedeflerini kaçırmamak için 6.1 inçlik iPhone 12 modelinin hızlı üretimine diğerlerinden daha erken başlamayı planlıyor. 

iPhone 12 Pro

6.1 inçlik versiyon, 5.4 inçlik modelin büyük kardeşi olacak. Her iki varyant da, iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max modellerinin tersine paslanmaz çelik yerine alüminyum ve cam ceset ile birlikte gelecek. öte taraftan bu iki iPhone modelinin 120Hz ekran onarım hızını desteklememesi bekleniyor. Önceki raporlar, sadece üst seviye iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max’in 120Hz OLED ekranlara sahip olacağı yönündeydi. Kısacası pürüzsüz bir ekran deneyimi isteyen kullanıcıların daha pozitif ödeme yapması gerekecek.

Peki, Apple yeni amiral gemisi serisinde nasıl bir fiyatlandırma politikası benimseyecek? Dört öbür modelden oluşması beklenen iPhone 12 ailesinin 649 dolardan başlayacağı tahmin ediliyor. Kesinlikle, bu ve diğer bilgilerin Apple tarafından onaylanmadığını hatırlatmış olalım. Dolayısıyla fiyat, nitelik ve imal konusundaki iddialar ileride istikrarsızlık gösterebilir. 

Hakkında admin

Check Also

Steam Sonbahar İndirimi Başladı: Sağlam İndirime Giren 10 Oyun

Steam Sonbahar İndirimi Başladı: Sağlam İndirime Giren 10 Oyun

Steam’in her sene düzenli olarak yaptığı indirimler, ülkemiz dahil tüm dünyada ilgiyle takip ediliyor. PC …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir