Anasayfa / Genel / Apex Legends’a Çapraz Platform Desteği Geliyor (Steam ve Switch Sürümleri de Yolda)

Apex Legends’a Çapraz Platform Desteği Geliyor (Steam ve Switch Sürümleri de Yolda)

Respawn Entertainment, EA Play 2020 canlı yayını sırasında popüler battle royale oyunu Apex Legends için kayda değer duyurular yaptı. Apex Legends, uzun zamandır beklenen çapraz platform oyun desteğini yakında alacak. Keza oyunun Steam ve Nintendo Switch sürümlerinin de geleceği açıklandı.

EA, ocak ayında yaptığı açıklamada Apex Legends’ın yeni platformlara geleceğini açıklasa da hangi platformlara geleceğini detaylandırmamıştı. Bundan Böyle oyunun Steam ve Nintendo Switch oyuncularıyla buluşacağı açıklığa kavuştu. Geliştirici Respawn, Apex Legends’ın yeni sürümleri ve çapraz oyun desteği için muhakkak tarihleri ise az önce açıklamadı.

EA son dönemde Steam konusunda kayda değer adımlar atıyor

apex legends

EA, Switch’in yanı sıra Steam için de genişletilmiş takviye sunma konusunda istikrarlı adımlarla ilerliyor. Apex Legends’ın yeni platformlara açılması olur ya de bunun en zinde göstergesi. Son haftalarda Titanfall 2, Dead Space 3 ve The Sims 4 gibi öteki EA oyunları da Origin’in sınırlarını aşarak Steam’de yayınlanmıştı.

Apex Legends’ın yeni platformlara gelmesiyle oyuncu kitlesinde manâlı bir büyüme sağlayarak, battle royale türündeki öteki rakiplerine aleyhinde rekabette daha sağlam kalması beklenebilir. Oyunun Steam sayfası yayınlansa da oyunun yeni platformunda kullanıcıların erişimine ne vakit açılacağı bilinmiyor. Fakat yapılan tahminler, yeniliklerin bu sonbahar aylarında geleceği yönünde.

Apex Legends, sessizce piyasaya sürüldüğü ilk yıldan beri istikrarlı adımlarla ilerliyor. Oyun ikinci yılında cesur öykü anlatımını Sezon 4: Assimilation ve Sezon 5: Fortune’s Favor’da sürdürdü. Apex Legends’ın 5. Sezonu, Loba adlı yeni bir efsane ve Quest adı verilen kalıcı bir PvE modu gibi kayda değer şartların değişmesi getirmişti.

Hakkında admin

Check Also

iPhone 12 Pro'da 5G ile Çalıştığında Çok Sıkıntı Çıkaracak Bir Batarya Sorunu Keşfedildi

iPhone 12 Pro’da 5G ile Çalıştığında Çok Sıkıntı Çıkaracak Bir Batarya Sorunu Keşfedildi

Apple’ın geçtiğimiz haftalarda tanıttığı iPhone 12 serisi şu sıralar en fazla konuşulan konular arasında olmaya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir