Anasayfa / Genel / Apex Legends, Oyunculara ‘Black Lives Matter ’ Mesajı Göstermeye Başladı

Apex Legends, Oyunculara ‘Black Lives Matter ’ Mesajı Göstermeye Başladı

Geçtiğimiz günlerde Amerika Birleşik Devletleri ’nde polis göre öldürülen George Floyd isimli yurttaş, ülkedeki ırkçılık tartışmalarını körükleyen son durum oldu. ABD ’li vatandaşlar, ırkçı eylemlere karşı gelmek için günlerdir ülke genelinde protestolar düzenliyor.

ABD ’deki can sıkıcı olaya tepkiler çoğu büyük şirketten de gelmeye başladı. Bu şirketler arasında oyun dünyasının en büyük isimleri de yer alıyordu. Oyun şirketleri, planladıkları etkinlikleri ertelediklerini açıkladı ve ırkçılığa karşı alacakları yeni önlemleri açıkladı.

Oyuncuların karşısına çıkan mesaj:

apex legends

Son olarak Respawn Entertainment, günümüzün popüler battle-royale oyunlarından Apex Legends ’ta ABD ’de yaşanan olaylara uyarı çekti. Geliştirici şirket, Apex Legends ’a antre yapan oyuncuların karşısına bir mesaj göstermeye başladı. Bu mesajla birlikte ‘Black Live Matter ’ hareketine takviye verildi.

Apex Legends ’ın oyunculara gösterdiği mesaj sadece Black Lives Matter yazısıyla sınırlı değildi. Oyuna antre yapan oyunculara gösterilen mesajda “Siyahi topluluğa aleyhinde hâlâ tartışılmaz bir şekilde mevcut olan köklü bir ayrımcılık var ve bu kabul edilemez. Birey veya kurum fark etmeksizin yapılan ırkçılık toplumumuzda mevcut olmamalıdır. Irkçılık ve sosyal adaletsizlikle mücadelede tüm siyahımsı meslektaşlarımız, ortaklarımız, ailelerimiz ve dostlarımızla birlikteyiz.” ifadesi yer aldı.

apex legends

Apex Legends ’ta oyunculara gösterilen bu mesaj, oyuncular her oyuna antre yaptıklarında karşılarına çıkıyor. Gösterilen mesajın yanı sıra Apex Legends ’ın başlıca sayfasında Black Lives Matter ’ın ikonu yer edinmiş durumda. Bu ikona tıklayan oyuncular, EA ’in yakın zamanda yaptığı açıklamaya yönlendiriliyor.

Electronic Arts, yaptığı son açıklamasında ABD ’de ve dünya çapında ırkçılığa ve ayrımcılığa aleyhinde mücadele eden organizasyonlara 1 milyon dolar katkı sağlayacağını duyurmuştu. aynı zamanda şirket, gönüllülük işlerine karşın yeni planlarını da açıklamıştı.

Hakkında admin

Check Also

Uluslararası Uzay İstasyonu 20 Yaşında: Uzayda Yaşamı Gösteren Videolar

Uluslararası Uzay İstasyonu 20 Yaşında: Uzayda Yaşamı Gösteren Videolar

İnsanlığın uzayda kalıcı olarak attığı ilk adım olarak sayabileceğimiz Uluslararası Uzay İstasyonu, ilk olarak Kasım …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir