Anasayfa / Genel / Android TV’nin Android 11 Geliştirici Önizleme Sürümü Yayınlandı

Android TV’nin Android 11 Geliştirici Önizleme Sürümü Yayınlandı

Google, sahibi olduğu Android işletim sisteminin yeni sürümünü birkaç ay içinde yayınlamayı planlıyor ve Android 11 olarak adlandırılacak bu yeni sürüm için şu sıralar çalışmalar epey hızlanmış durumda.

Google, standart TV’leri heybetli zeki ekranlara çeviren işletim sistemi Android TV’yi, Android 11 tabanıyla güncellendi ve Android 11 tabanlı Android TV’nin birincil geliştirici önizleme sürümünü yayınladı.

Android TV

Android 11 tabanlı Android TV’nin birincil geliştirici önizleme sürümü, şu lahza için sadece “ADT-3” isimli geliştirici kiti için kullanılabiliyor. Ama Google mühendislerinin bu kapsamı genişletmesi ve yıl ardına kadar bu geliştirici önizleme sürümünün Nvidia Shield başta olmak üzere o kadar çok cihaza sunulması bekleniyor.

Geliştirici önizleme sürümünde yapılan çalışmalar, Android 11 tabanlı Android TV’nin dağıtılmış gizlilik ve performans iyileştirmelerine sahip olduğunu gösteriyor. Keza Android TV’lere yeni erişebilirlik ve temas seçenekleri de geliyor. Bunun haricinde ise en azından şu lahza için gözle görülür bir değişikliğin olmadığı açıklama ediliyor. Fakat Android 11 tabanlı Android TV, Google’ın yeni zeki televizyon cihazı Sabrina ile ilgili bir detayı da ortaya koyuyor.

Google, Sabrina isimli bir akıllı TV cihazı geliştiriyor

Android TV

Bir süre önce Google’ın, Sabrina kod adlı bir akıllı TV ürünü üzerinde çalıştığı ortaya çıkmıştı. Bu ürün, standart televizyonlara takıldığında Android TV deneyimi sunmayı vadediyordu. Geçtiğimiz günlerde Sabrina’nın bir takım özellikleri gün yüzüne çıkmıştı ki Android TV’nin son geliştirici önizleme sürümü, Sabrina ile ilgili kısa bir GIF ortaya çıkardı.

Sabrina ile ilgili öğrenilecek hala çok şeyin olduğu anlaşılır. Ayrıca kısa bir vakit önce yaşanan bir akıntı, bu zeki televizyon cihazı için bir uzaktan kumandanın geliştirilmekte olduğunu da ortaya koymuştu.

Hakkında admin

Check Also

Dünyanın İlk Elektronik Kağıt Tabanlı Esnek ve Renkli Ekranı Geliştirildi

Dünyanın İlk Elektronik Kağıt Tabanlı Esnek ve Renkli Ekranı Geliştirildi

E Ink, 2016 yılının mayıs ayında yeni bir teknolojisini tanıtmıştı. Şirketin elektrikli mürekkep dünyasında çığır …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir