Anasayfa / Genel / Android İçin Microsoft Defender Önizleme Sürümü Yayınlandı

Android İçin Microsoft Defender Önizleme Sürümü Yayınlandı

Dünyanın en büyük yazılım şirketi olan Microsoft ’un masaüstü ve dizüstü bilgisayarların haricen mobil platformlar için de bir antivirüs yazılımı sunacağı haberini ilk önce geçtiğimiz şubat ayında almıştık. Mart 2019 ’da macOS işletim sistemi için Microsoft Defender ATP isimli emniyet yazılımını duyuran ABD merkezli şirket, platform ağını genişletme konusundaki tutumunu sürdürüyor.

Microsoft, bugün itibarıyla Microsoft Defender ATP ’yi Android platformu için yayınladı. Şimdilik önizleme sürümü olarak sadece Microsoft 365 müşterilerine sunulan tatbik, önümüzdeki aylarda tüm kullanıcıların hizmetine açılacak. Peki, Microsoft Defender ATP, Android kullanıcılara ne sunuyor?

Android için Microsoft Defender ATP, şimdilik yalnızca Microsoft 365 müşterilerine sunuldu

microsoft defender atp

Bildiğiniz üzere Android; açık kaynaklı yapısı sebebiyle kötü amaçlı yazılım, kimlik avı dolandırıcılığı ve truva atlarına aleyhinde nispeten daha savunmasız bir pozisyonda. Google, kullanım mağazasından her ay yüzlerce uygulamayı kaldırsa da, kişisel verilerin gizliliğini korkutma eden bu güvenli olmayan yazılımların önüne ayrıntılarıyla geçmek pek de mümkün değil. Android için Microsoft Defender ATP de tamamiyle bu sorunla başa çıkmayı vadediyor.

Microsoft Defender ATP, kötü amaçlı yazılımlara aleyhinde hakiki zamanlı tarama ve kimlik avı girişimlerini seziş gibi bambaşka güvenlik seçenekleri sunuyor. Kullanım, herhangi bir kötü amaçlı yazılım saptama ettiğinde, hasarın boyutunu minimize etmek için mail servisleri ve online bankacılık uygulamaları gibi kritik platformlara erişimi kısıtlıyor. Bu Nedenle kullanıcıların olası bir data ihlali ile karşılaşma riskini en aza indiriyor.

Microsoft Defender ATP, kimlik avı girişimlerini reel zamanlı olarak algılayıp, müdahale ediyor

microsoft defender atp android

Yukarıda da belirttiğimiz gibi Android için Defender ATP ’nin önizleme sürümü, şu anda sadece acilen Microsoft 365 müşterileri için sunuldu. Elimizde demin muhakkak bir tarih olmasa da, uygulamanın önümüzdeki dönemde tüm kullanıcıların erişimine açılmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Hakkında admin

Check Also

Çin Polisi, 4,2 Milyar Dolar Değerinde Kripto Paraya El Koydu

Çin Polisi, 4,2 Milyar Dolar Değerinde Kripto Paraya El Koydu

Çin’de bugüne kadar 109 kişinin tutuklandığı PlusToken soruşturması geçtiğimiz gün Çinli yetkililerin büyük bir kararına …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir