Anasayfa / Genel / Android 11’e Gelen 117 Emojinin Hepsi Ortaya Çıktı

Android 11’e Gelen 117 Emojinin Hepsi Ortaya Çıktı

Geçtiğimiz hafta sizlere aktardığımız bir haberimizde Android 11 beta sürümüne 117 yeni emoji eklendiğinden bahsetmiştik. 62 yeni şahsiyet, 55 ten rengi ve cinsiyet varyantının bulunduğu bu 117 yeni emojinin tasarımları paylaşıldı. Bu emojiler, Android 11 Beta 1 sürümünde hemen şimdi kullanılabilir durumda yok.

Unicode Consortium, ocak ayında yaptığı izah etme yeni Emoji 13.0 eklentilerini açıklamış ve şirketlere kendi sürümlerini yapıp uygulamaları için zaman tanımıştı. Google da yeni emojilere uyum karşılayan şirketlerden bir adam başına oldu.

Az Önce Gboard ’dan erişilebilir yok

emojiler

Android 11 Beta 1 ve daha önceki geliştirici sürümleri bir takım yeni emojileri içerisinde barındırıyordu ancak bunlar son tasarımlar değildi. Şu an bu yeni emojiler Gboard ’dan erişilebilir durumda değil fakat bu emojileri Emojipedia ’dan kopyalayarak kullanabilirsiniz.

Android 11 ile birlikte kullanıcılara sunulacak olan 117 emojinin güncellenmiş tasarımları kullanıcılarla paylaşıldı. Aşağıdaki görsellerden de görebileceğiniz üzere yeni karakterlerdeki bazı değişikliklerin yanı sıra Google ’ın hâlihazırda var olan karakterlerde de bir takım ufak oynamalar yaptığı görülüyor.

Paylaşılan yeni emoji tasarımlarını aşağıdaki görsellerden takip edebilirsiniz. Keza Android işletim sisteminin yeni sürümü için planlanan iki betası daha bulunuyor. Dolayısıyla Google, kullanıcılara sunulmadan önce bu beta sürümleri içerisinde tasarımlarda minik değişikliklere gidebilir.

Var olan karakterlerdeki şansın dönmesi:

Android 10

android 10 emoji

Android 11

Android 11 emoji

Yeni emojiler:

Gülücükler ve duygular

android 11 yeni emojiler

İnsanlar

android 11 yeni emoji

Hayvanlar ve doğa

android 11 yeni emojiler

Yiyecekler ve içecekler

android 11 yeni emojiler

Seyahat ve yerler

android 11 yeni emojiler

Aktiviteler

android 11 yeni emojiler

Nesneler

android 11 yeni emojiler

Trans birey bayrağı ve sembolü

android 11 yeni emoijiler

Hakkında admin

Check Also

Güney Afrikalı Bilim İnsanlarından Ses Getirecek Proje: Güneş Karartılacak

Güney Afrikalı Bilim İnsanlarından Ses Getirecek Proje: Güneş Karartılacak

Küresel iklim değişikliği tüm dünyayı etkilemeye devam ederken Güney Afrikalı bilim insanları, küresel iklim değişikliğinin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir