Anasayfa / Genel / Android 11, Önceki Sürümlerde Bulunan Sinir Bozucu Bir Kısıtlamayı Kaldıracak

Android 11, Önceki Sürümlerde Bulunan Sinir Bozucu Bir Kısıtlamayı Kaldıracak

Google göre geliştirilen Android işletim sistemi, çok yakında yeni bir sürüme geçiş yapacak. İşletim sisteminin Android 11 sürümüne geçiş yapmasıyla birlikte Android cihazlarda büyüklü küçüklü birçok değiştirme yaşanacak. Bu değişikliklerden bazıları, kullanıcıları fazlasıyla sevindiren şartların değişmesi olacak.

Günümüzde Android zeki telefon kullanan kullanıcılar bilecektir ki çektiğimiz videoların boyutu 4 GB ’ı aştığında video çekimine müsade verilmiyordu. Yani bir video dosyasının boyutu yalnızca 4 GB ile sınırlıydı. Bu 4 GB içine sığdıracaklarınız tamamen size kalmıştı. İşte yeni Android 11 ile bu sınırlama ortadan kalkıyor.

4 GB sınırlaması kalkıyor:

android 11

Günümüzde 4K ve hatta 8K çözünürlükte video çekme imkanının telefonlara gelmesiyle 4 GB dosya boyutu artık değersiz olarak gözükmeye başladı. Oysa Android işletim sistemi bu sınırlamayı hâlâ uyguluyordu. 4K video çektiğiniz zaman bu video öyle de pozitif uzun olamıyordu.

AndroidPolice tarafından Android 11 ’in geçtiğimiz günlerde yayınlanan Beta 1 sürümünde keşfedilen yeniliğe göreyse bundan böyle Android ’de 4 GB video boyutu sınırlaması olmayacak. Dolayısıyla kullanıcılar, 4K ve 8K çözünürlükte videoları telefonlarında yer buldukları sürece doyasıya çekebilecekler.

android 11

Android 11 Beta 1 sürümünde görülen bu sevindirici buluş her ne dek hoş bir haber olsa da maalesef derhal adeta hiçbir bir başvuru bu yeniliği desteklemiyor. Android ’de kalkan bu sınırlamayla birlikte başvuru geliştiricilerinin de uygulamalarını güncellemeleri gerekiyor.

Yukarıdaki görselde bulunan videolar en öncelikle Google ’ın kendi kamera uygulaması olan Google Camera ile çekilmişti. Oysa Google Camera bile hâlâ 4 GB sınırlamaya uyuyordu. Lakin videolar Open Camera ile çekildiğinde bu sınırlama ortadan kalkmıştı.

Hakkında admin

Check Also

Amazon'un Bulut Tabanlı Oyun Sistemi Luna Erken Erişime Açıldı

Amazon’un Bulut Tabanlı Oyun Sistemi Luna Erken Erişime Açıldı

Amazon, geçtiğimiz haftalarda bulut oyun hizmeti Luna’yı duyurmuştu. Şirketin bulut oyun sistemi, Google Stadia, Xbox …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir