Anasayfa / Genel / Android 11 Beta 1’in Yüklenebileceği Cihazlar Belli Oldu

Android 11 Beta 1’in Yüklenebileceği Cihazlar Belli Oldu

Google uzun zamandır üzerinde çalışılan yeni sürümü Android 11 ’in ilk betasını dün 10 yeni özelliğiyle birlikte yayınladı. Koronavirüs salgını sebebiyle ertelenen I/0 2020 Geliştirici Konferansı ’nda tanıtılacak yeni sürüm de bu nedenle kullanıcılara sunulmaya başladı.

Dünkü haberden sonradan Android 11 Beta 1 ’i destekleyen cihazların listesi epeyce merak edildi. Çeşitli kaynaklar tarafından bildirilene tarafından de Google Pixel modellerinin yanında yeni sürümü alacak zeki telefonların hangileri olduğu netlik kazandı.

Android 11 Beta 1 sürümü destekleyen cihazlar listesi:

android 11

Google Piksel 2   Google Piksel 2 XL Google Piksel 3 Google Piksel 3 XL Google Pixel 3a Google Pixel 3a XL Google Piksel 4 Google Piksel 4 XL OPPO Find X2 OPPO Find X2 Pro Xiaomi Mi 10 Xiaomi Mi 10 Pro POCO F2 Pro

Birkaç yeni cihazın daha açıklanması bekleniyor:

android 11 beta 1

Google ’ın Pixel modelleriyle birlikte Android 11 Beta 1 ’i alacak akıllı telefonların sonunda resmiyet kazanması, sürümle ilgili gelecek yorumların da çeşitlenmesine sebep olacak gibi duruyor. Alınan haberlere göre OPPO, Xiaomi ve POCO; sürümü alacak cihazlara yeni modeller eklemeyi düşünürken OnePlus ’ın da bu markaların arasına katılacağı söyleniyor. Az Önce bu konu hakkında resmi bir duyuru gelmese de teknoloji çevreleri her lahza yeni haberler geleceği konusunda kararlaştırılmış görünüyor.

İnsanlar, kontrol ve gizlilik elde etmek üzere 3 ana kategori aşağı gelen Android 11 Beta 1, mahremiyet emniyet geliştirmeleri, API 1.3, dilekçe uyumluluğu, manzara ve kamera geliştirmeleri, düşük gecikme ayarları gibi özellikleri bünyesinde barındırıyor. Google ’ın takvimine kadar Beta 2 ’nin temmuz ayında, Beta 3 ’ün ağustos ayında gelmesi beklenirken final sürümününse üçüncü çeyrekte tanıtılması epeyce yüksek olanak. Bakalım Beta 1 için kullanıcıların yorumları ne şekilde ilerleyecek ve arama devi bu sürümden istediği sonucu alabilecek mi, bekleyip göreceğiz.

Hakkında admin

Check Also

Teknolojik Alım Gücünün Giderek Düştüğünü Gösteren 30 Bin Kişilik Anket Sonucu

Teknolojik Alım Gücünün Giderek Düştüğünü Gösteren 30 Bin Kişilik Anket Sonucu

Özellikle pandeminin etkisi ile sahip olduğumuz bilgisayar ya da akıllı telefonların hayatımızdaki önemi arttı. Artık …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir