Anasayfa / Genel / Android 11 Beta 1 ’i Destekleyen Cihazlar Arasına Yeni Vivo Modelleri Katıldı

Android 11 Beta 1 ’i Destekleyen Cihazlar Arasına Yeni Vivo Modelleri Katıldı

Kullanıcıların uzun zamandır ilgiyle beklediği Android 11 Beta 1 bu haftanın başlarında Google kadar yayınlandı. Genelde Pixel modellerinin desteklediği yeni sürümün OPPO, POCO ve Xiaomi ’nin bir takım cihazları kadar destekleneceği de bildirildi. Aradan geçen birkaç günden sonradan bugün yeni sürümün yüklenebileceği zeki telefonlar arasına Vivo Nex 3s, Vivo iQOO 3 4G ve Vivo iQOO 3 5G ’nin de katıldığı bildirildi.

Bu yeni haber, Google ’ın iş ortağı OEM ’lerini yeni programına dâhil etmekte geç kalmadığı yorumlarını yaptırdı. Android 11 Beta 1 ’in devamı olan Beta 2 sürümünün temmuz ayında, Beta 3 sürümünün ağustos ayında, final sürümününse yılın üçüncü çeyreğinde gelmesi planlandı. Android 11 Beta 1 ’in Vivo Nex 3s ve iQOO 3 için FuntouchOS ve iQOO UI arayüzlerinde kullanılabilir olacağı da aktarıldı.

Beta sürümü başarılı olacak mı?

android 11 beta 1

Sürümü destekleyen cihazlar arasına yeni zeki telefonlar katılsa da gözler sürecin nasıl işleyeceğine çevrilmiş durumda. Daha evvelden Android 11 Beta 1 ’i iki cihazı için yayınlayan OnePlus cephesinden gelen negatif yorumlar bu durumda epey etkin görünüyor. Jurnal başvuru formu için bazı sorunlara sahip olduğu tanıdık sürümün bilhassa yüz kilidini kullanılmaz hâle getirmesi kullanıcılar tarafından en fazla şikâyet edilen konu olarak öne çıkmış durumda.

Android 11 Beta 1 ’in; çalışmayan uygulamalar, parmak izi sensöründe yaşanan problem, bütün verilerin silinmesi ve sistem hataları gibi sorunlar yarattığı da kullanıcılar göre raporlanan başka detaylar. Google ’ın Pixel serisinde daha sorunsuz çalıştığı bilinen yeni sürümün Vivo cihazlarda nasıl performans göstereceği önümüzdeki günlerde gelecek kullanıcı yorumlarından daha net şekilde kesin olacak gibi duruyor. gerçi sürümü yükleyecek kullanıcılar için mutlaka verilerini yedeklemeleri gerektiğini hatırlatmamızda üstünlük var.

Hakkında admin

Check Also

Alfa Romeo'nun 1950'lerde Tasarlanan 3 Konsept Otomobili Açık Artırmaya Çıkıyor

Alfa Romeo’nun 1950’lerde Tasarlanan 3 Konsept Otomobili Açık Artırmaya Çıkıyor

Satış için tasarlanmış ancak hiçbir zaman üretilmemiş pek çok konsept otomobil görüyoruz. Bu tür konsept …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir