Anasayfa / Genel / AMD, Ryzen 4000 Serisini 2021 ’e Erteleyebilir

AMD, Ryzen 4000 Serisini 2021 ’e Erteleyebilir

Dünya genelindeki salgından dolayı 2020 yılında öyle çok ürünün tedarik zinciri bozuldu ve o kadar çok işyeri çalışanlarına izin tahsis etmek durumunda kaldı. Firmalar yeni ürünlerinin çıkış tarihini de ertelemek zorunda kaldı.

Son dönemlerde işlemci pazarının yükselen yıldızı olan AMD de Zen 3 işlemcili Ryzen 4000 serisi işlemcilerini erteleyebilir. öte yandan firmanın bu kararı almasının ardında herhangi bir sorun yer almıyor, tek sebep hemen satışların olması.

AMD kendi satışlarını kesmek istemiyor:

AMD

AMD, yeni tür konsollarda da kendi ürünlerinin kullanılmasını sağlayacak. Yani firmanın şu andaki ürünleri bolca istek görüyor. Keza satışlarda da epeyce iyi ilerleme görülüyor. Zen 2 işlemciler oldukça güçlü bir konumda bulunuyor. 

Daha önce gelen haberlerde ve AMD ’nin resmi yol haritasında Zen 3 mimarisine sahip 7 nm EUV işlemcilerin bu yılın sonlarında piyasaya çıkacağı bilgisi yer alıyordu. Bu hamlenin firmanın x86 pazarındaki konumunu güçlendireceği tahmin ediliyordu.

öte taraftan Intel ’in bu sene amiral gemisi olarak seçtiği 10 nm mimarili işlemcilerin, özellikle de şu andaki fiyatlarla fazla da rekabetçi olmadığını göz önüne alan AMD, kendisine yeni bir yol haritası çizmeye karar verdi. 

AMD büyük sürpriz yapabilir:

AMD

Bir öteki iddiaysa AMD ’nin 7 nm altyapıyı aracısız olarak pas geçebileceği yönünde. Söylentilere kadar firma doğrudan doğruya 5 nm altyapısına geçebilir. Benzer söylentileri daha önce de duymuştuk, yani AMD ’nin bu hamlesi fazla acayip olmayacaktır.

öte taraftan bu haberlere birazcık kuşkucu yaklaşmakta da menfaat var. AMD gibi büyük firmalar planlarını basit basit değiştirmeyi seçim etmiyor. AMD sahiden de böyle bir karar aldıysa da bu kararın önce internette yer alması bekleniyor.

Hakkında admin

Check Also

Uluslararası Uzay İstasyonu 20 Yaşında: Uzayda Yaşamı Gösteren Videolar

Uluslararası Uzay İstasyonu 20 Yaşında: Uzayda Yaşamı Gösteren Videolar

İnsanlığın uzayda kalıcı olarak attığı ilk adım olarak sayabileceğimiz Uluslararası Uzay İstasyonu, ilk olarak Kasım …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir