Anasayfa / Genel / AMD ’nin Ryzen 4000 Renoir Serisi APU İşlemcisi, ASRock MiniDesk 2 Üzerinde Ortaya Çıktı

AMD ’nin Ryzen 4000 Renoir Serisi APU İşlemcisi, ASRock MiniDesk 2 Üzerinde Ortaya Çıktı

AMD ’nin partner şirketleri, yeni Ryzen 4000 Renoir serisi APU işlemcilere ürünlerinin bünyesinde yavaşça yer vermeye başladı. ASRock ’ın üretmiş olduğu ufak PC, içerisinde 8 çekirdek 16 meslek parçacığı yer alan yeni Ryzen 4000 Renoir işlemcisini sürpriz bir anakart ile ortaya çıkarttı.  

AMD, Ryzen 4000 Renoir APU ’larını duyurmaya hazırlanıyor. Birçok farklı modelle gelen işlemcileri birbirinden ayıran faktörün genelde CPU ve GPU hızları olduğunu söyleyebiliriz. Bunların içlerindeki en dinç modelinse 4,45 GHz işlemci hızı ve 2.100 MHz ekran kartı hızıyla Ryzen 7 4700G olacağını varsayım ediyoruz. 

ASRock DeskMini 2 Barebone, Ryzen 7 4700G ile birlikte gelebilir: 

asrock minidesk2

ASRock ’ın, tanıtacağı yeni mini masaüstü bilgisayarı iki yeni özelliğiyle ön plana çıkıyor. Bunlardan birisi AMD ’nin yeni 4000 serisi APU ’larından birini kullanacak olması. İşlemciler arasındaki amiral gemisini seçim eden şirket, 8 çekirdek 16 meslek parçacığı bulunan ve ekran kartı olarak Vega 8 ’i bünyesinde barındıran Ryzen 7 4700G ’yi seçim etmiş gibi gözüküyor. 

Görseldeki işlemci numarası ile Igor ’un paylaştığı verilerdeki işlemci numarasının uyuştuğunu belirterek yeni DeskMini 2 ’nin piyasadaki en enerjik APU ’ya yer vereceğini ekleyelim. Aşağıdaki deneme verilerini incelediğimizde işlemcinin temel hızının 3,5 GHz olduğunu ve bütün yükte 4,2 GHz ’lere ulaşacağını görüyoruz. 

ryzen74700g

Altında paylaşılan verilere kadar yeni DeskMini 2 ’nin içindeki işlemcinin hâlâ test aşamasında olduğunu anlayabiliyoruz. resmi olarak duyurulacak modelin, daha yüksek egzersiz hızlarına sahip olacağını belirtelim. 

Öteki bir öne meydana çıkan özellikse DeskMini 2 ’nin kullandığı anakart. İlginç olan şey; X300 serisi anakartın ilk nesil Ryzen işlemcilerle birlikte tanıtılmış olması. ITX anakartların minyatür versiyonu Mini-STX anakartlarından biri olan X300, A300 modelinin hız aşırtma yapabileceğiniz bir versiyonu olarak tanıtılmıştı.  

ryzen4000apu

64 GB RAM ile birlikte gelecek aygıt, bünyesinde harici ekran kartı takabileceğiniz bir yuva bulundurmuyor. Eski nesil bir anakart olduğunu bildiğimiz içinse PCIe Gen 4 desteği sunan bir SSD kullanabileceğinizi sanmıyoruz.  

Hakkında admin

Check Also

Türk Tasarımcıdan, Android 12 İçin Benzersiz Özellikler Sunan Konsept Tasarım (Video)

Türk Tasarımcıdan, Android 12 İçin Benzersiz Özellikler Sunan Konsept Tasarım (Video)

Zaman zaman hazırladığı konsept tasarımlarla haberlerimize konu olmayı başaran Türk Tasarımcı Kamer Kaan Avdan, Android 12 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir