Anasayfa / Genel / AMD ’nin Intel’i Üzecek Yeni Ryzen 3000XT İşlemcileri Geekbench ’te Ortaya Çıktı

AMD ’nin Intel’i Üzecek Yeni Ryzen 3000XT İşlemcileri Geekbench ’te Ortaya Çıktı

İşlemci sektörünün her geçen gün yükselen ve daha fazla sevilen ismi AMD, geçtiğimiz günlerde yeni Ryzen 3000XT ‘Matisse Refresh ’ serisi işlemcilerini tanıtmıştı. AMD ’nin yeni işlemci serisi, 7 nm Zen 2 mimarisine sahip ve Ryzen 3000X serisine göre nispeten daha yüksek bir performans sunan 3 işlemciden oluşuyordu.

AMD, yeni Ryzen 3000XT işlemcilerini tanıttığında her üç işlemcinin de 7 Temmuz ’da piyasaya sürüleceğini söylemişti. Natürel bu zamana dek işlemciler hiç kimsenin eline geçemeyeceğinden kullanıcılar, işlemcilerin performansı hakkında daha eksik data sahibi olacaklardı ama seride bulunan 3 işlemcinin performansları bugün ortaya çıktı.

İşlemciler Geekbench’te görüldü:

amd geekbench

Twitter ’da paylaşım yapan ‘APISAK ’ isimli bir kullanıcı, Geekbench üstünde deneme edilen ve 3000XT serisinde yer alan Ryzen 5 3600XT, Ryzen 7 3800XT ve Ryzen 9 3900XT işlemcilerinin test sonuçlarını paylaştı. Geekbench üzerindeki sonuçlara göre her bir işlemci benzer platformda test edildi, yani işlemciler arasındaki performans farkı fazlasıyla net bir şekilde ortaya çıktı.

GIGABYTE X570 AOURS Master anakart ve 64 GB DDR-4 3200 RAM ’in bulunduğu bir sistemde deneme edilen işlemciler, tek çekirdekli ve çok çekirdekli performansları üzerinden puanlandı. Test sonuçlarında her bir işlemcinin tek çekirdekli performansı sıradan 1.400 puan aldı.

amd geekbench

İşlemcilerin fazla çekirdekli performansları ölçüldüğündeyse arada tutarlı bir farkın olduğu görüldü. Serinin asgari performanslı işlemcisi Ryzen 5 3600XT, girdiği iki testten 7.914 ve 7.910 puanlarını aldı. Orta seviyede yer alan Ryzen 7 3800XT ’yse fazla çekirdekli performans testinde 9.795 puan kaptı.

Serinin canavarı Ryzen 9 3900XT, öteki işlemcilere manâlı bir ayrım atarak çok çekirdekli performans testinden 12.970 puan almayı başardı. AMD ’nin geçtiğimiz günlerde tanıttığı yeni işlemci serisinde yer alacak işlemcilerin özelliklerini ve fiyatını öğrenmek için bu haberimize göz atabilirsiniz.

Hakkında admin

Check Also

Microsoft'tan Xbox Oyunları İçin Black Friday İndirimi Başladı: İşte İndirime Giren Oyunlar

Microsoft’tan Xbox Oyunları İçin Black Friday İndirimi Başladı: İşte İndirime Giren Oyunlar

Microsoft, Xbox kullanıcıları için Black Friday indirim kampanyası başlattı. Kampanya kapsamında birçok oyun indirime girerken …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir