Anasayfa / Genel / Amazon’un Çalışanlarını Sosyal Mesafeye Teşvik Etmek İçin Kullandığı İlginç Yöntem

Amazon’un Çalışanlarını Sosyal Mesafeye Teşvik Etmek İçin Kullandığı İlginç Yöntem

Koronavirüs salgınında alınması gereken en kayda değer önlemlerden biri sosyal mesafe. Bir Takım çalışanlar evden çalışabilecek imkana sahip olsalar da, herkes öyle şanslı değil. Ama Amazon, yapay zeka destekli bir artırılmış gerçeklik (AR) sistemi kullanarak çalışanlarının sosyal mesafeye uymasını sağlıyor.

Amazon, çalışanlarının Dünya Sağlık Örgütü’nün öngördüğü 2 metrelik sosyal mesafeyi korumalarına yardım etmek üzere tasarlanmış “Uzaklık Asistanı”nı tanıttı. Kullanılan sistem, insanları çevrelerinden dağıtmak için cihaz öğrenme modelleri kullanıyor ve derinlik sensörleri, millet aralarında içten bir mesafe ölçümü sağlıyor. Bu Nedenle çalışanların sosyal mesafeye uyması sağlanıyor.

Amazon, çalışanlarına sosyal mesafeyi andırmak için artırılmış realite kullanıyor

amazon, sosyal mesafe, artırılmış gerçeklik

Amazon Başkan Yardımcısı başkanı Brad Porter, şirketin sosyal mesafe için kullandığı artırılmış hakikat sistemini detaylandırdı. Sistem, insanların etrafında 2 metre çapında bir çember çizerek, sosyal mesafeyi ihlal edip etmediklerini etraflarındaki ekranlar üzerinden görmelerini sağlıyor. Sosyal mesafe kuralına uyanların etrafındaki çember yeşille vurgulanırken, birbirine yaklaştıklarında çemberler kırmızı oluyor.

amazon, sosyal mesafe sistemi

Sosyal mesafeyi bildiren çemberler, çeşitli noktalara yerleştirilen 50 inçlik ekranlarda görüntüleniyor. Teknoloji, dokunsal geri bildirim karşılayan bir giyilebilir ürünle birlikte sunulmuyor. Yalnızca çalışanların ekranlara bakarak sosyal mesafeyi korumalarını ve çemberi yeşil tutmalarını söylemek için görsel bir hatırlatıcı görevi görüyor. Amazon, sistemin olumlu geri bildirimler aldığını ve önümüzdeki haftalarda binalarına yüzlerce ek sistem kurmaya hazırlanmış olduklarını söyledi.

Porter, “Bu çözüm, son birkaç ay içinde ortaya meydana çıkan çoğu fikirden sadece biri. Meslektaşlarımın çalışmalarına bakılırsa, sonuncusu olmayacak. Hiçbir şey çalışanlarımızın sağlığı ve refahından daha manâlı yok ve onları mümkün olduğunca güvende yakalamak için yenilikler yapmaya devam edeceğiz.” sözleriyle koronavirüse aleyhinde daha fazla tedbir alacaklarını belirtti.

Hakkında admin

Check Also

PowerPoint Alternatifi 8 Sunum Hazırlama Programı

PowerPoint Alternatifi 8 Sunum Hazırlama Programı

Microsoft PowerPoint, ilgi çekici sunumlar hazırlamak için güzel bir sunum hazırlama programı olmasına rağmen pek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir