Anasayfa / Genel / Amazon, Çakma Ürünleri Tespit Etmek İçin Özel Bir Birim Kurdu

Amazon, Çakma Ürünleri Tespit Etmek İçin Özel Bir Birim Kurdu

Amazon, bir süredir bünyesinde satışa sunulan çakma ürünlere karşı büyük bir çaba veriyor. Yıllardır taklit ürünler konusunda sorun yaşamış e-ticaret devi, taklit mahsul satan satıcıları tespit etmek için Sahte Mahsul Suçlar Birimi adıyla yeni bir birim kurdu. 

Amazon ’un taklit ürünleri saptama edecek yeni birimi; eski federal savcılar, deneyimli araştırmacılar ve bilgi analistlerinden oluşturuldu. Birim, dünyanın dört bir kadar Amazon aracılığıyla taklit ürün satan satıcıların peşine düşecek. 

Amazon taklit ürün

Taklit ürünlere aleyhinde verilen uğraş hakkında açıklama yapan Amazon, internet sitesinde bulunan taklit ürünleri tespit etmek için planlanmış bir sahtecilik programı olduğunu da bildirdi. Kurulan yeni bölüm, bir şekilde sahtecilik programından kaçınmayı başaran ya da Amazon ’un bu konudaki politikalarını ihlal eden satıcıları saptama edecek. 

Amazon ’un yeni biriminin, Amazon’un verilerini tahlil yetkisi olmasının yanında ödeme hizmetleri ve şirket dışı istihbarat kaynaklarından bilgi toplama yetkisi de var. Birim, taklit mahsul satan Amazon satıcılarına karşısında dünyanın dört bir tarafında kolluk güçleriyle meslek birliği yapacak Amazon’un özel birimi markalarla da karşılıklı araştırmalar yürütecek.

Amazon taklit ürün

Amazon, taklit ürün satıcılarının saptama edilmesi için özel bir bölüm kurarken bununla beraber bu alanda ilk kere somut bir adım atmadığını belirtelim. Dünya devi, yakın zamanda İtalya merkezli moda şirketi Valentino ’yla meslek birliği yaparak New York merkezli bir sahteciliğe karşı dava açtı. Amazon ’un sahtecilik karşıtı biriminin bu davanın açılmasında katkısının olup olmadığı ise bilinmiyor. 

Taklit ürünlere karşısında Amazon ’un attığı adımlar hakkında açıklama yapan Amazon ’un Herif Güven ve İş Ortağı Desteği Bakanı Dharmesh Mehta, sahte mahsul satan satıcıların her düzeyde uyarıldığını söyledi. Mehta, bu alanda çalışma yürüten kolluk kuvvetlerine teşekkür ederken, hükümetlere de bu alanda takviye vermeye devam edeceklerini açıkladı. 

Hakkında admin

Check Also

Türk Motosiklet Sürücüsünün Radara Yakalanmamak İçin Bulduğu Çözüm Deşifre Oldu

Türk Motosiklet Sürücüsünün Radara Yakalanmamak İçin Bulduğu Çözüm Deşifre Oldu

Radar sistemleri, hız sınırlarını aşarak hem kendi hem de trafikteki diğer kişilerin hayatlarını tehlikeye atan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir