Anasayfa / Genel / Alien’ın İkonik Karakterinden Beşinci Film İçin Heyecanlandıran Açıklama

Alien’ın İkonik Karakterinden Beşinci Film İçin Heyecanlandıran Açıklama

Başarılı yönetmen Ridley Scott ’ın imzasını içeren efsanevi bilim kurgu serisi Alien ’ın son filminin üzerinden tam 23 yıl geçti. 20th Century Fox, 2015 ’in başlarında beşinci Alien filmi için District 9 ’dan tanıdığımız ünlü yönetmen Neill Blomkamp ile anlaşmıştı. Aracısız Olarak orijinal serinin devamı niteliğinde olacağı açıklanan filmde, Ellen Ripley karakterine yaşam veren Amerikalı aktris Sigourney Weaver ’ın da olacağı konuşuluyordu. 

Ardından Scott ’ın, 2012’de Prometheus ile başlayan ve beş sene sonra Alien: Covenant ile aralıksız yeni Alien evrenini daha da genişleteceği haberlerini aldık. Alien: Awakening adını alması beklenen serideki üçüncü ve son film, Blomkamp ’ın Alien 5 projesinin rafa kaldırılmasına niçin olmuştu.

Alien 5

Scott, 2017 yılında bir dergiye verdiği röportajda Alien 5 ile ilgili şöyle demişti: “Bu projenin hayata geçeceğini sanmıyorum. Ortada bir akıcılık bile değil oysa, sadece birkaç sayfadan oluşan bir akıl var. Ben bu projeye yapımcı olarak katılacaktım ama 20th Century Fox bu projeyi gerçekleştirmek istemediğine karar verdi. Benim için sorun yoktu, çünkü zaten Prometheus’u çekmiştim ve Covenant üzerinde çalışıyordum”

Yakın zaman önce yapılan bir görüşme sırasında Weaver, Alien 5 ’e atıfta bulunarak, ikonik serinin yapımcısı Walter Hill’in film için kendisine 50 sayfalık bir akıcılık okuttuğunu söyledi. Orijinal Alien serisinde Ellen Ripley karakterini canlandıran Amerikalı aktris, akıcılık hakkında en ufak bir detay deha paylaşmadı, fakat bu filmin gerçekten çekilip çekilmeyeceği hala belirsizliğini koruyor.

Covenant

Geçtiğimiz sene 20th Century Fox ’un ağırlama alanındaki varlıklarını 71 milyara satın bölge Walt Disney, anlaşmanın bir parçası olarak Alien ’ın arkasındaki prodüksiyon stüdyosu Mouse House ’u da bünyesine katmıştı. Bildiğiniz gibi Disney, R-Rates (18+) filmleri ile meşhur olan bir stüdyo yok. Zaten kan ve şiddetin boy noktalarda olduğu Deadpool ’u, aile dostu bir filme çevirme arzusu da buradan geliyor.

Kısacası Disney ’in Alien özelindeki planlarının ne olduğu şimdilik belirsiz, ancak hala birçok kişi göre serinin en fena halkası olarak kabul edilen 1997 yapımı Alien: Resurrection’dan beri görmediğimiz Ripley karakterini geri getirmek, seriye olan ilgiyi manâlı ölçüde artırabilir. 

Hakkında admin

Check Also

Dünyanın İlk Elektronik Kağıt Tabanlı Esnek ve Renkli Ekranı Geliştirildi

Dünyanın İlk Elektronik Kağıt Tabanlı Esnek ve Renkli Ekranı Geliştirildi

E Ink, 2016 yılının mayıs ayında yeni bir teknolojisini tanıtmıştı. Şirketin elektrikli mürekkep dünyasında çığır …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir