Anasayfa / Genel / AirPods ’u Kulağınızdan Çıkarmaya Gerek Duymayacağınız Yeni Özellikler Açıklandı

AirPods ’u Kulağınızdan Çıkarmaya Gerek Duymayacağınız Yeni Özellikler Açıklandı

Apple ’ın birincil tanıttığında büyükçe kavga yaratan fakat daha sonra böylece çok kişi tarafından tercih edilen ayrıntılarıyla kablosuz kulaklıkları AirPods’lar, her yeni işletim sistemiyle ve her yeni nesliyle birlikte farklı özellikler kazanıyor.

Kulaklıkların yeni özellikleriyse kullanımlarını kolaylaştırıyor. Yeni özellikler aralarında otomatik cihaz değişiklik ve Spatial Audio özellikleri yer alıyor. Böylece ayrıca müzikten aldığımız keyif artıyor hem de başvuru formu fazla daha basit oluyor.

AirPods, cihazlar arasında otomatik geçiş yapacak:

airpods

Bu özelliğin arkasından yatan teknoloji iyice açıklanmamış olsa da özelliğin nasıl çalıştığı etkinlikte duyurulan konulardan biri oldu. Diyelim oysa Spotify ’da müzik dinlemek için iPhone kullanıyordunuz ve sonradan iPad ’inizi açıp bir dizi izlemek istediniz. Yeni sistemde kulaklıklar, kullanıcı müdahalesine lüzum kalmadan otomatik olarak geçiş yapıyor. 

Natürel bu teknoloji anlaşıldığı kadarıyla daha evvelden eşleştirilmiş ya da emin bir kullanıcıya ait hesapların kullanıldığı cihazlar aralarında geçerli olacak. Yani yanınızdaki kişinin tablet kullanması sizi etkilemeyecek. 

Ses kalitesi daha da artacak:

airpods

Apple kulaklıkları, her zaman için muhakkak bir kalitenin üstünde ses sağlamalarıyla biliniyor. Yeni gelecek Spatial Audio sistemiyle birlikte AirPods Pro ’lar daha da gelişmiş hâle gelecek. Bu teknoloji üç boyutlu ses teknolojilerine odaklanacak. Bu Nedenle sesin hikâyenin önemli parçası olduğu oyunlarda ya da yapımlarda kulaklıklar fazla daha etkileyici bir performans sunabilecek.

Apple, bu özelliklerin ne vakit geleceğini henüz açıklamadı. Muhtemelen etkinlikten sonraki günlerde bu ilgiyi canlı yetişmek isteyecek olan Apple, nitelik detaylarının tarihlerini yakın zamanda açıklayacaktır. Özellikler, yazılımlara gelecek güncellemelerle etkin hâle gelecek, yeni ürün almaya gerek olmayacak. AirPods kulaklıklara gelecek olan yeni özellikler hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Sizce bu yenilikler, AirPods ’a geçişleri hızlandıracak mı? 

Hakkında admin

Check Also

Amazon'un Bulut Tabanlı Oyun Sistemi Luna Erken Erişime Açıldı

Amazon’un Bulut Tabanlı Oyun Sistemi Luna Erken Erişime Açıldı

Amazon, geçtiğimiz haftalarda bulut oyun hizmeti Luna’yı duyurmuştu. Şirketin bulut oyun sistemi, Google Stadia, Xbox …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir