Anasayfa / Genel / Age of Empires 3 Hileleri: Tarihi Değiştireceğiniz Hileler

Age of Empires 3 Hileleri: Tarihi Değiştireceğiniz Hileler

Bilhassa Türk oyuncuların taktik oyunlarıyla birincil tanıştığı oyun olan Age of Empires serisi, eğlenceli ve enkaz hileleriyle de bilinen bir oyun. Örneğin 1. Dünya Savaşı ’nda geçen bir oyunda uçan ve Kanada bayraklı bir pelerini olan bir ayı çağırabiliyordunuz. Serinin en efsane oyunlarından olan Age of Empires 3 hileleri de bir böylece garip ve ilgi çekici.

Oyunda işinizi kolaylaştıracak olan Age of Empires 3 odun hilesi, yemek yemek hilesi, altın hilesi ve XP hilesinden tutun da canavar kamyon, George Washington heykeli, sosisli arabası hilesi ve Osmanlı fetih topu hilesine dek birçok enteresan hileyi bulabileceğiniz Age of Empires 3 hileleri rehberimize gelin beraber göz atalım.

Age of Empires 3 hileleri

Haritayı görünüm hilesi 10.000 yemek yemek hilesi 10.000 odun hilesi 10.000 altın hilesi 10.000 XP hilesi Hayvanları şişmanlatma hilesi İnşaat hızını ikiye katlama hilesi Canavar kamyon hilesi George Washington ’un kafasının heykeli hilesi Bölge hasarı vuran top hilesi Fluffy, çılgın köpek hilesi Uçan ayı hilesi Sosisli arabası hilesi

Haritayı gösterme hilesi

age of empires 3 hileleri

x marks the spot

‘X bölgeyi işaretler ’ anlamına gelen ‘x marks the spot ’ kodunu uyguladığınız süre en elverişli Age of Empires 3 hilelerinden biri olan haritayı tamamen görüş hilesini faal etmiş oluyorsunuz. Bu hileyle birlikte haritada bulunan düşmanların yerleşkelerinin ve birliklerinin yerlerini orayı keşfetmeden doğrudan doğruya görebiliyorsunuz.

10.000 yemek yemek hilesi

age of empires 3 hileleri

medium rare please

‘Et orta pişsin lütfen ’ anlamına gelen ve esprili bir kod olan bu hileyle birlikte doğrudan doğruya hanenize 10.000 yemek ekleyebiliyorsunuz. Bildiğiniz gibi Age of Empires oyunlarında yemek yemek, özellikle birim üretirken fazla işinize yarayan bir stok.

10.000 odun hilesi

age of empires 3 hileleri

Nedendir bilinmez fakat Age of Empires 3 hilelerinin en amaçsız olanı 10.000 odun hilesidir. Aldanma kodu olan bu hileyle hanenize 10.000 odun ekleyebiliyorsunuz ve bu sayede inşaat işlerini ya da savaş makinelerini zahmetsizce yapabiliyorsunuz.

10.000 altın hilesi

age of empires 3 hileleri

give me liberty or give me coin”

Türkçesi ‘Ya bana özgürlüğümü ver veya para ’ olan Age of Empires 3 para hilesi kodu olan ‘give me liberty or give me coin ’, oyunda derhal hanenize 10.000 para eklemenizi sağlıyor. Öteki stokların yanı sıra her imal ve inşa işi için zorunlu olan altın hanenizi arttırarak işlerinizi kolaylaştırabilirsiniz.

10.000 XP hilesi

age of empires 3 hileleri

nova & orion

Oyunda çeşitli geliştirmelere erişebilmenizi karşılayan şey, oyunu oynadıkça elde ettiğiniz tecrübe puanıdır. Bölümleri geçerek ve zafer kazanarak elde ettiğiniz tecrübe puanıyla üretebileceğiniz birimleri, nüfusunuzu, inşa edebileceğiniz binaları veya birim sayısını geliştirebilir ve arttırabiliyorsunuz. Bu aldanma koduyla da çarçabuk deneyim puanı kasabilirsiniz.

Hayvanları şişmanlatma hilesi

age of empires 3 hileleri

a recent study indicated that 100% of herdables are obese

Türkçesi ‘Yakın zamanda yapılan bir araştırmaya tarafından besili hayvanların %100 ’ü obezdir ’ olan epeyce ilgi çekici ve eğlenceli aldanma koduyla oyundaki ineklerinizi şişmanlatabilirsiniz. Görüş olarak komik görünen bu hileyle birlikte inekleri kestiğiniz vakit daha fazla yemek elde edebiliyorsunuz.

İnşaat hızını ikiye katlama hilesi

age of empires 3 hileleri

speed always wins

Age of Empires 3 oyununda bir yapı yapı etmeye başladığınız vakit tamamlanması, elinizdeki emekçi sayısına göre değişkenlik gösteriyor. Eğer eksik işçiniz varsa ve inşaat işlemlerini çarçabuk halletmek istiyorsanız ‘sürat defalarca kazandırır ’ anlamına gelen bu kodu kullanabilirsiniz. İlk önce inşaatı kurup sonra bu kodu yazdığınız vakit inşaat hemen tamamlanıyor.

Canavar kamyon hilesi

age of empires 3 hileleri

tuck tuck tuck

Age of Empires 3 ’te rakip birlikleri ve binaları ezip geçirmek için kullanabileceğiniz bir tank bölüm olan canavar kamyonları kullanması çok eğlenceli. Bu hileyi kullanmanın en eğlenceli yanı ise karşı taraf birlikler size barutlu tüfekle saldırırken sizin onların üzerine bir canavar kamyon ordusu yolluyor olmanız.

George Washington ’un kafasının heykeli hilesi

age of empires 3 hileleri

Where ’s that axe?

Yeniden nedendir agnostik oysa Age of Empires 3 hileleri arasında ABD ’nin hür savaşı olan Koloni Savaşları ’nda önemli rol oynayan başkanı George Washington ’un devasa bir heykelini getirebiliyorsunuz. Kodu girdiğiniz süre George Washington ’un taştan dev bir büstü beliriyor ve özellikle bina yıkımı konusunda 1 numara diyebiliriz.

Alan hasarı vuran top hilesi

age of empires 3 hileleri

ya gotta make do with what ya got

1453 yılında İstanbul ’un fethi sırasında kullanılan dev toplardan esinlenilmiş olan bu hilede Osmanlı ordusunun topçu birliklerini getirebiliyorsunuz. Bilhassa yapı yıkımı ve bölge hasarı konusunda fazla işlevli olan bu topları birlik haline getirebilirsiniz. Topçu birliklerinin Türkçe konuştuğunu da unutmadan belirtelim.

Fluffy, deli köpek hilesi

age of empires 3 hileleri

we <3 fluffy!1!

Türkçede karşılığı ‘Tüylü ’ veya ‘Pofidik ’ gibi bir şey olan Fluffy, sahiden birazcık haksız bir kod diyebiliriz. Geliştiricilerin ‘tatlı ’ olarak gördüğü Fluffy, kuduz ve çelimsiz olan deli bir köpek. Fazla çabuk uzaklık kat ediyor ve rakip birliklere çabucak saldırabiliyor.

Uçan ayı hilesi

age of empires 3 hileleri

o canada 2005

Rehberimizin giriş kısmında da bahsettiğimiz gibi Age of Empires 3 hileleri arasında Kanada bayrağı pelerini ile çağırabileceğiniz uçan bir ayı da bulunuyor. Saldırı animasyonu gözlerinden ışın tümdengelim olan ve bir yerden bir yere uçarak gidebilen bu ayıyı iyi bir öncü birlik olarak kullanabilirsiniz.

Sosisli arabası hilesi

age of empires 3 hileleri

mustard relish and burning oil

ABD ’nin simgelerinden biri olan sosisli arabaları, Age of Empires 3 ’te de yerini buldu. Birazcık yavaş hareket etmelerine karşılık alan hasarı vuran bir ateş silahı barındırıyorlar. Bu sayede toplu karşı taraf birliklerini kısa bir sürede ‘eritebiliyorsunuz ’.

Age of Empires 3 hileleri nereye yazılır?

Age of Empires 3 hileleri kullanabilmek için yapmanız gereken şey fazla kolay. Yukarıda bahsettiğimiz hilelerin kodlarını, oyun esnasında Enter tuşuna basarak açabileceğiniz sohbet bölümüne yazıp tekrar Enter ’a basarak uygulayabilirsiniz. Hileyi sırt sırta kullanabilmek için Fare imleci yazının sonundayken Shift ’e basılı tutarak sol ok tuşuna basın ve yazıyı adamakıllı seçin. Ctrl+C tuşuna basarak kopyalayın ve sırt sırta sohbet bölümünü açarak Ctrl+V ile yapıştırın.

Böylelikle bir Webtekno rehberinin daha sonuna gelmiş bulunmaktayız. Oyunlar, bilim, genel teknoloji sorunlarını içeren, bu ve bunun gibi çoğu yardımsever içerik ve rehberden farkında elde etmek için sitemizi takipte kalmayı ve düşüncelerinizi / önerilerinizi aşağıdaki yorumlar kısmında belirtmeyi lütfen unutmayın 🙂 

Hakkında admin

Check Also

28 Yıldır Okuyucularıyla Buluşan Optimum Dergisi'nin Kasım-Aralık 2020 Sayısı Çıktı

28 Yıldır Okuyucularıyla Buluşan Optimum Dergisi’nin Kasım-Aralık 2020 Sayısı Çıktı

Türkiye’nin en aktif öğrenci topluluklarından İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Endüstri Mühendisliği Kulübü’ne (EMK) bağlı olarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir