Anasayfa / Genel / Adobe Photoshop, Yapay Zekânın Güçlendirildiği Büyük Bir Güncelleme Aldı

Adobe Photoshop, Yapay Zekânın Güçlendirildiği Büyük Bir Güncelleme Aldı

Günümüzün en popüler fotoğraf düzenleme uygulaması Adobe Photoshop, hem masaüstü keza de iPadOS sürümlerinde her geçen gün yeni özelliklere kavuşmaya devam ediyor. Adobe, kendi uygulamaları içinde Sensei AI yapay akıl yazılımının da işlevini genişletiyor.

Adobe Photoshop, bugün geçtiğimiz yılın kasım ayından beri aldığı en büyük güncellemeyi aldı. Bugün yayınlanan güncellemeyle birlikte Adobe Photoshop ’a birkaç yeni özellik getirilirken kullanıcıların deneyimlerini iyileştirecek bir takım geliştirmeler de yapıldı. Gelin, yeni güncellemede sunulan yeniliklere bakalım.

macOS ve Windows için Photoshop:

Özne seç:

adobe photoshop

Adobe Photoshop ’ta bulunan ‘Özne Seç ’ özelliği, şirketin Sensei AI makine öğrenimiyle bambaşka bir boyuta ulaştı. Kullanıcılar bundan böyle yalnızca tek bir tıklamayla kişileri daha içten bir şekilde seçebilecekler ve bu seçimi bir maske hâline getirebilecekler. bununla beraber nitelik, kişinin saçını da yüksek doğrulukla seçebilir oldu.

Adobe Camera Raw kullanıcı deneyimi geliştirmeleri:

adobe photoshop

Adobe Camera Raw, arayüz kısmında büyük bir değişiklik yaşadı. Başvuru Formu, UX ve Lightroom ’a benzer bir arayüze kavuştu. Fotoğraflar üstünde yapılacak ayarlamalar bundan böyle daha basit bir şekilde gerçekleştirilebilir hâle geldi.

Adobe Fonts otomatik aktivasyon:

Adobe, Adobe Fonts ’a eklediği nitelik doğruca uygulamanın otomatik olarak yeni Adobe Fonts yazı tiplerini indirmesini ve aktifleştirmesini sağladı.

Yazı tipi eşleştirme:

adobe photoshop

Sensei AI geliştirmeleriyle birlikte Yazı Tipi Eşleştirme özelliği baştan sona kullanıcılar, bir görselde kullanılan yazı tipini otomatik olarak bulabilecekler. Yazı tipi, Adobe üzerinde mevcut bir yazı tipiyse bu yazı tipi indirilip hemen kurulabilecek.

iPad için Photoshop:

Lightroom bağlantılı düzenleme:

adobe photoshop

iPad kullanıcıları, Photoshop ve Lightroom arasında ne eyvah fakat bugüne dek bağlantı kuramıyorlardı ancak yeni güncellemeyle birlikte kullanıcılar, ayrıca Lightroom ’un ayrıca de Photoshop ’un iPadOS versiyonları üzerinden fotoğraflarını düzenleyebilecekler.

Hakkında admin

Check Also

Sosyal Medyadaki ‘Trendyol’dan Kart Bilgileri Çalındı’ İddialarına Trendyol’dan Cevap

Sosyal Medyadaki ‘Trendyol’dan Kart Bilgileri Çalındı’ İddialarına Trendyol’dan Cevap

Ülkemizdeki sosyal medya kullanıcıları, birkaç saattir Trendyol ile ilgili bir meseleyi konuşuyorlar. İddialara göre Trendyol, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir