Anasayfa / Genel / Açık Dünyaya Sahip Horizon: Forbidden West ’in “Neredeyse” Yükleme Ekranı Yok

Açık Dünyaya Sahip Horizon: Forbidden West ’in “Neredeyse” Yükleme Ekranı Yok

Sony ’nin yeni oyun konsolu PS5 ’le birlikte pek fazla yeni oyunun da duyurusu yapıldı. Bu oyunlar aralarında ilgi çeken oyunlardan biri de Horizon Zero Dawn ’ın yeni oyunu Horizon: Forbidden West oldu. Son derece sağlam grafiklerle geleceği düşünülen oyunun PS5 ’in bütün gücünden faydalanması bekleniyor. Oyun, yeni konsoldan sadece grafiksel anlamda yararlanmayacak, keza SSD ’sini de yükleme süresi için kullanacak. 

Guerilla kadar geliştirilen oyunun, SSD ’den aldığı güçle az kalsın yükleme süresine sahip olmayacağı açıklandı. PlayStation tarafından paylaşılan bir videoda, oyun direktörü Mathijs de Jonge manâlı talimat yaptı. Oyunda öldüğünüzde ya da checkpoint alanlarına geri döndüğünüzde doldurma hızlarının az kalsın hiç olmayacağını söyleyen Jonge, oyuncular aralarında büyük bir beklenti oluşmasını sağladı.

Horizon: Forbidden West gibi keşfedilmeyi bekleyen devasa açık dünyaya sahip oyunlarda yükleme süreleri tekrar tekrar problem olmuştur. GTA 5, The Witcher 3 gibi oyunlar, her ne kadar fazla başarılı oyunlar olsalar da yükleme süreleriyle büyük eleştiriler almıştır. Sony, PS5 ’le beraber doldurma sürelerini ortadan kaldırmayı başarırsa oyun deneyimi açısından çok kayda değer bir iş başaracak gibi görünüyor.

PS5 oyunları doldurma yapmadan çalışacak

Sony ’nin PS5 ’le birlikte kullanacağı SSD, pek fazla oyun geliştiricisinin de işini kolaylaştırdı. Guerilla haricen Capcom da Resident Evil Village ’in PS5 ’te doldurma süresine sahip olmayacağını söylemişti. Aynı bir duyuru da 2K Sport ’un oyunu NBA 2K21 için gelmişti. 2K Sports, NBA 2K21 için “büyük ölçüde iyileştirilmiş yükleme hızına” sahip olacağını duyurmuştu. Peki sizler PS5 oyunlarında yükleme ekranının olmamasını bir fayda olarak görüyor musunuz? Düşüncelerinizi yorumlar kısmında bizlere iletebilirsiniz.

Hakkında admin

Check Also

MSI, Bütçe Dostu GeForce RTX 3070 Twin Fan Modelini Duyurdu

MSI, Bütçe Dostu GeForce RTX 3070 Twin Fan Modelini Duyurdu

NVIDIA’nın iş ortaklarından Tayvan merkezli donanım üreticisi MSI, geçtiğimiz aylarda tanıtılan GeForce RTX 30 ekran …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir