Anasayfa / Genel / ABD Donanması, Star Wars Filminden Fırlamış Lazer Silahını Test Etti (Video)

ABD Donanması, Star Wars Filminden Fırlamış Lazer Silahını Test Etti (Video)

Amerikan Donanması, geçtiğimiz günlerde yeni geliştirdiği silah sistemleri üzerinde çalışmalara başladı. Pasifik Okyanus’unda insansız hava aracı üzerinde denenen bu silahlar, filmlerdeki çılgın sahneleri aratmıyor.

USS Portland (LPD-27), amfibi sınıfı bir nakliye gemisi. Üzerinde konuşlandırılan teknoloji ise ABD’nin bir süredir üzerinde çalıştığı yüksek enerji sınıfı bir ‘solid-state laser’ yani katı hal lazeri. Adeta Star Wars filmlerinden fırlamış olan bu silah, o sırada uçan insansız bir hava aracını saniyeler içinde yok ediyor.

Katı hal lazeri, gelecek silah sistemlerine öncülük edecek

Lazer silahı

Gemi komutanı Yzb. Sanders, “İHA’lar ve küçük deniz araçları üzerinde testler yaparak, ABD Donanması’nın yeni silahı, katı hal lazerinin sınırlarını öğreneceğiz” şeklinde konuştu. Sanders, geliştirdikleri yeni silah sistemi için, Deniz Kuvvetleri’nin şimdiye kadar test ettiği en eşsiz sistemlerden biri olduğunu söylüyor. Lazerin gelecekteki silah sistemleri için ön ayak olduğunu düşünen yüzbaşı, deniz savaşlarını artık çok farklı boyutlara taşıdıklarını da ekledi.

Hakkında admin

Check Also

Efsane Cuma İstatistikleri Paylaşıldı: Bu Yıl Alışveriş Rekoru Kırıldı

Efsane Cuma İstatistikleri Paylaşıldı: Bu Yıl Alışveriş Rekoru Kırıldı

Kasım ayı, ilk gününden son gününe kadar neredeyse her yerde indirimlerin yapıldığı bir ay olarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir