Anasayfa / Genel / ABD ’de Doğan Çift Yüzlü Kedi Hayatını Kaybetti

ABD ’de Doğan Çift Yüzlü Kedi Hayatını Kaybetti

Geçtiğimiz günlerde ABD ’de doğan bir kedi acayip görünüşüyle sosyal medyada gündem olmuştu. Kafasında iki yüzü yer alan kedinin fotoğrafları ve videoları, sosyal medyada seri bir şekilde binlerce kişiye ulaşmıştı. 

ABD ’nin Oregon eyaletinin Albany şehrinde 20 Mayıs ’ta bir kadınsı kedi, 6 yavru kedi dünyaya getirdi. Doğan kedilerden biri, doğum kusuru nedeniyle iki yüze sahipti. Tek bir kafanın önünde iki yüze sahip olan yavru kedinin iki ağzı, iki burnu ve dört gözü bulunuyordu. Yavruya kediye bakan King ailesi, Biscuits ’in iki yüzüyle de yemek yemek yiyebildiğini ve miyavlayabildiğini açıklamıştı. 

iki yüzlü kedi

5 kardeşi ile beraber doğan Biscuits ’i denetçi baytar, yavru kedinin son derece sağlıklı olduğunu açıklamıştı. King ailesi de Facebook ’tan yaptıkları paylaşımda yavru kedinin çok artı yemek yediğini ve çok artı tuvalet yapıtığını açıklamışlardı. 

Biscuits, doğumunun arkasından epeyce dinç görünmesine rağmen yaşamaya devam edemedi. King ailesi, yaptıkları yeni bir paylaşımla Biscuits ismini verdikleri çift yüzlü yavru kedinin doğumundan 4 gün sonradan hayatını kaybettiğini açıkladılar. 

iki yüzlü kedi

Çift yüze sahip şekilde doğan kedileri Antik Roma ’nın geçmişe ve geleceğe bakan iki yüzü olduğuna inanılan süre tanrısı Janus ’tan yola çıkılarak Janus kedileri olarak tanımlanıyor. Nadir bir doğum kusuru nedeniyle iki yüzle doğan kediler, genellikle birkaç günden pozitif yaşayamıyorlar. Ancak daha önce Frank ve Louie isimleri verilen çift yüzlü bir kedi 15 yıl her tarafında yaşamıştı. Frank ve Louie, çift yüzlü kedilere kadar uzun yaşamlarıyla Guinness Dünya Rekorları Kitabına ’da girmeyi başarmıştı. 

Hakkında admin

Check Also

DOOM, Bu Sefer de Minecraft Koyunları Üstünde Oynandı [Video]

DOOM, Bu Sefer de Minecraft Koyunları Üstünde Oynandı [Video]

İlk olarak 2011 yılında PC’ye çıkan ve daha sonra yakaladığı devasa popülarite sayesinde neredeyse oyun …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir