Anasayfa / Genel / 64 Çekirdekli AMD Threadripper 3990X’in Görev Yöneticisinde Anime Oynatıldı (Video)

64 Çekirdekli AMD Threadripper 3990X’in Görev Yöneticisinde Anime Oynatıldı (Video)

Piyasa yer alan HEDT (Yüksek Özellikle Masaüstü) sınıfı bilgisayarlar için işlemci seçecek olsak aklımıza birincil gelen işlemcilerden biri, AMD ’nin Ryzen Threadripper 3990X olurdu. 7 nm Zen 2 mimarisine sahip işlemci, 64 çekirdek ve 128 meslek parçacığı ile sınıfında ceset gösterisi yapıyor.  

Kullanıcılar, 4.000 dolar fiyat etiketine sahip AMD Threadripper 3990X ’i başlıca üst seviye video düzenleme veya işlemsel meslek modelleri için kullanıyor. Fakat Reddit ’te bir kullanıcı, işlemcinin sadece bunlar için kullanılmadığını bizlere gösterdi. Windows 10 ’daki atama yöneticisi sahne olarak kullanan kullanıcı, performans bölümündeki çekirdek izlencelerinde az daha şov yapıyor.  

AMD Threadripper 3990X ’ın çekirdek sayısı, ekran piksellerini aratmıyor 

threadripper3990x

Threadripper 3990X, bünyesinde 128 iş parçacığı bulunduruyor. Görev yöneticisindeki performans bölümünde, her bir iş parçacığının yükünü canlı olarak izleyebileceğimizi biliyoruz. Genelde performans değerlendirmesi için kullanılan bu özellik, Kenny_Stryker adındaki bir Reddit kullanıcısı tarafından ekran olarak kullanıldı. 128 iş parçacığı, piksel çarpanları olarak tatmin edici bir rakam gibi gözüküyor. Alstromeria Records ’un Bad Apple klibi, Reddit kullanıcısı kadar görev yöneticisinde görsel bir şekilde canlandırıldı.  

Piksel çarpanlarını düşününce 14×9 natürel fakat yüksek bir çözünürlük değil ama izleyenler üstünde bir hayranlık etkisi bırakacağı açık. Ödev yöneticisi, çekirdek kullanım oranlarını videoda gördüğümüz dek süratli yenileyemiyor. böylece müzik videosu ile senkronize bir şekilde gitmesi için, çekirdeklerin izleme hızı 5 kat artırılmış.  

Paylaşılan bu video şu an Reddit ’te 600 açıklama içeriyor. Kullanıcı colorgreyscale yaptığı komik yorumda “Bilgisayar oyunlarını görev yöneticisinde orijinal çözünürlükte oynayabilmemiz ne değin sürer?” dedi. Anrach157a ’nın yanıtı ise şuydu: ”Eski cins 8 bit bilgisayarlar 256×192 çözünürlüğe sahip. Bu yüzden 49.152 çekirdeğe veya 768 Threadripper’a ihtiyacımız olacak.”  

Hakkında admin

Check Also

DOOM, Bu Sefer de Minecraft Koyunları Üstünde Oynandı [Video]

DOOM, Bu Sefer de Minecraft Koyunları Üstünde Oynandı [Video]

İlk olarak 2011 yılında PC’ye çıkan ve daha sonra yakaladığı devasa popülarite sayesinde neredeyse oyun …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir