Anasayfa / Genel / 30-31 Mayıs Tarihlerinde Sokağa Çıkma Yasağı Devam Edecek mi?

30-31 Mayıs Tarihlerinde Sokağa Çıkma Yasağı Devam Edecek mi?

Bugünkü kabine toplantısının peşinde açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ülkemizin ağır ağır normale döneceğine işaret eden yeni kararları açıkladı. Erdoğan, hem sokağa çıkma yasağıyla ilgili manâlı açıklamalarda da bulundu ve 20 yaş altına uygulanan sokağa çıkma yasağının artık 18 yaş altına uygulanacağını belirtti.

Direktifler ve bayram sebebiyle uygulanan 4 jurnal sokağa çıkma yasağının ardındaki ırk, hafta sonu uygulanan sokağa çıkma yasaklarının da devam edip etmeyeceğini merak etmeye başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, açıklamalarında bu konuya da değindi.

Bu hafta sonu da sokağa çıkma yasağı uygulanacak:

sokağa çıkma yasağı

Toplantı sonrası açıklama yapan Erdoğan, koronavirüs tedbirleri dahilinde şehirler arası gezi yasağının 1 Haziran ’da sona ereceğini oysa 15 ilde sokağa çıkma yasağının bu hafta sonu da devam edeceğini açıkladı. bununla birlikte Erdoğan, 18 yaş altı ve 65 yaş üstü şahısların sokağa çıkabilecekleri günleri ve saatleri de belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ’ın açıklamalarından sonradan İçişleri Bakanlığı, 30 – 31 Mayıs tarihlerinde uygulanacak hafta sonu sokağa çıkma yasağıyla ilgili bir genelge yayınladı. Bakanlık, büyükşehir statüsündeki 14 il ve Zonguldak ’ta bu hafta sokağa çıkma yasağının uygulanacağını belirtti. Genelgede bulunan öteki maddeler şu şekilde:

Sokağa çıkma kısıtlaması öncesinde 29 Mayıs Cuma günü market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler saat 23.00 ’a değin faaliyetlerine devam edebilecek. 30 Mayıs Cumartesi günü market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler 10.00 ile 17.00 saatleri aralarında etkinlik gösterebilecek. Benzer saatler aralarında market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler evlere servis biçiminde satmak yapabilecek. Sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu cumartesi ve pazar günleri ekmek üretiminin yapıldığı fırın veya unlu mamul ruhsatlı iş yerleriyle bu iş yerlerinin yalnızca ekmek satan bayileri, hem tatlı üretiminin yapıldığı/satıldığı iş yerleri açık olacak. Sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu cumartesi ve pazar günleri vatandaşların dışarı çıkamadığı saatlerde tatlı satışı yapan meslek yerleri yalnızca eve/adrese servis şeklinde satış yapabilecek. Cumartesi ve pazar günleri restoran ve restoranlar sadece evlere paket servis şeklinde hizmet sunacak.

Hakkında admin

Check Also

Sony, Kasım Ayı Ücretsiz PlayStation Plus Oyunlarını Açıkladı

Sony, Kasım Ayı Ücretsiz PlayStation Plus Oyunlarını Açıkladı

Sony, PlayStation Plus aboneliğine sahip olan kullanıcıların kasım ayında ücretsiz olarak erişebilecekleri oyunları açıkladı. Sony’nin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir