Anasayfa / Genel / 2024 BMW M5, Bugatti Veyron Değin Enerjik Bir Elektrikli Otomobil Olabilir

2024 BMW M5, Bugatti Veyron Değin Enerjik Bir Elektrikli Otomobil Olabilir

BMW, geçtiğimiz günlerde BMW 5 Serisi ’nin yenilenmiş halini tanıttı. Aracın görüntülerini halkla buluşturan alman araba üreticisi, otomobil meraklılarının kafasındaki soruyu canlandırdı. BMW ’nin yedinci nesil, sedan performans arabası, BMW M5 ’in onarılmış versiyonu kullanıcılar göre merak ediliyor.

Car Magazin ’in açıklamalarına tarafından, gelecek olan sekizinci cins M5, elektrik motorundan zorlama alacak. BMW dendiğinde, otomobil tutkunlarının aklına defalarca dürüst yanmalı ve ses çıkaran motorlar kazanç. Lakin Tesla, arabaların gücünü elektrikli motorlardan da alabileceğini gösterdi. Bunu doğaya daha az zarar vererek yapan Tesla, büyük araba üreticilerine ilham vermiş gibi gözüküyor.

Sekizinci Tür BMW M5, elektrikli motorla gelebilir

bmwm5

Söylentiler doğruysa BMW ’nin sekizinci tür M5 ’i, en ince ayrıntısına kadar elektrikli olan birincil M otomobili olacak. Fişli Hibrit (PHV) ya da en ince ayrıntısına kadar elektrikli olarak gelebileceği düşünülen araçların, 2024 yılında duyurulması planlanıyor. Fişli Hibrit (PHV) modelinin, yakın zamanda tanıtılacak X8 M ’le benzer motoru kullanması bekleniyor. Çift turbolu, 4,4 litre V8 doğru yanmalı motora 750 beygir gücünde (559 kW) bir elektrikli motorun eşlik edeceği konuşulanlar zarfında.

M5 ’in full elektrikli versiyonu ise, Gen V tipi pillerle gelecek. Car Magazinin yaptığı açıklamalara tarafından, BMW, arabasında kullanacağı pilleri değiştirerek Tesla ’nın kullandığı yuvarlak pilleri tercihe edebilir. Emniyet ve ilave performans karşılayan bu pillerin, arabaya kararlılık sağladığını da ekleyelim.

Arabanın enerji hücresi 135 kWsa olarak derecelendirilmiş ve bu hücreye zorlama sağlamak için 350 kW ’a dek olan 400 V çok miktar cihazı bağlanabilir. BMW performans konusunda belki kendine Porshe ’yi muhalif alarak çok miktar cihazı kapasitesini arttırabilir. Porsche, yeni çıkarttığı Taycan modelinde 900 V ’luk şarj aleti kullanıyor.

Son olarak, sekizinci tür BMW M5 ’in full elektrikli verisyonunda, azami menzilin 700 km olacağını varsayıyoruz. 1006 at gücüne (750 kW) sahip olması beklenen araç, 0 ’dan 100 ’e 2,9 saniyede çıkabilir.

Hakkında admin

Check Also

iPhone 12'nin Kamerası, Üçüncü Taraf Tamirciler Tarafından Değiştirilemeyecek

iPhone 12’nin Kamerası, Üçüncü Taraf Tamirciler Tarafından Değiştirilemeyecek

iPhone cihazların tamirinin nispeten daha zor olduğunu belki duymuşsunuzdur. Görünüşe göre iPhone 12 için de …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir