Anasayfa / Genel / 2021 Toyota RAV4 PHV, Performans ve Verimliliğe Odaklanan Özellikleriyle Tanıtıldı

2021 Toyota RAV4 PHV, Performans ve Verimliliğe Odaklanan Özellikleriyle Tanıtıldı

2020’nin ikinci yarısında piyasaya sürülmesi beklenen 2021 Toyota RAV4 Prime, Toyota’nın popüler SUV modelinin en çabuk ve en bereketli versiyonu olarak biliniyor. ABD dışındaki bölgelere RAV4 PHV (Plug-In Hibrit Araç) olarak gelecek yeni model, Japonya’da resmi olarak tanıtıldı.

Toplam 302 beygir gücü üretebilen RAV4 plug-in hibrit, 219 at gücündeki mevcut RAV4 Hybrid modelinden %38 daha güçlü. Toyota, 100 km/s hıza sadece 6 saniyede ulaşabilen aracın hibrid mod kullanıldığında güzel bir şekilde takriben 1.285 km menzile ulaşabileceğini öne sürüyor.

2021 Toyota RAV4 PHV, segmentine tarafından yüksek performans vadediyor

toyota rav4 phv

2021 Toyota RAV4 plug-in hibrit modeli sadece bataryayla yaklaşık 62 km gidebiliyor ve segmentine göre üstün performans vadediyor. RAV4 PHV, 2.5 litrelik dört silindirli motorun yanı sıra ön ve arkadaki elektrik motorlarının dahil olduğu yeni Toyota Hibrid Sistemini (THS II) kullanıyor. Lityum iyon pil, zeminin altına ve ortasına yerleştirilerek RAV4’ün siklet merkezini düşürmeye asistan oluyor. E-Four elektrikli 4WD sistemi, gücü dört tekerleğe de dağıtarak karlı ve nemli zeminlerde daha iyi kontrol sağlıyor.

2021 toyota rav4 phv

Yeni RAV4 PHV, harici bir güç kaynağı görevi görebileceği çift yönü olan şarjı (1,500 W) destekliyor. Aracın yük olması standart yük cihazı ve 200 voltluk bir prizle bütün şarj beş buçuk saat sürüyor. Otomobil, kendine özgü Emotional Inkar II rengi, 19 inç alaşımlı jantlar ve alt beden, ayna kapakları ve çatıdaki siyah renk tercihiyle ön plana çıkıyor. Yeniden kırmızı ve siyah tonlardaki iç mekan tasarımı ve siyah yapay deri koltuklar, sportif duygusal tamamlıyor.

2021 Toyota RAV4 PHV

RAV4 PHV’nin 9 inçlik bir veri-davet ekranına sahip. Hem çarpışma öncesi uyarı, âmâ nokta izleme ve park sensörlerini içeren Toyota Safety Sense paketi ile donatıldı. ABD’de RAV4 Prime olarak tanıtılan otomobilin SE modeli 38,100 dolar ve XSE modeli 41,425 dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.

Hakkında admin

Check Also

Türk Motosiklet Sürücüsünün Radara Yakalanmamak İçin Bulduğu Çözüm Deşifre Oldu

Türk Motosiklet Sürücüsünün Radara Yakalanmamak İçin Bulduğu Çözüm Deşifre Oldu

Radar sistemleri, hız sınırlarını aşarak hem kendi hem de trafikteki diğer kişilerin hayatlarını tehlikeye atan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir