Anasayfa / Genel / 2021 Model BMW 4 Serisi Resmi Olarak Tanıtıldı

2021 Model BMW 4 Serisi Resmi Olarak Tanıtıldı

Geçtiğimiz aylarda ortaya meydana çıkan onlarca fotoğraftan ve konuşulanlardan sonra, sonunda 2021 Model BMW 4 Serisi tanıtıldı. Izgaralarıyla uyarı çeken otomobil, tamamen ortaya meydana çıkan dış görünüşüyle otomobil tutkunlarının ilgisini üstünde toplayacak gibi görünüyor.  

Yeni modelin; BMW ’nin kasa numarası GS20 olan yeni 3 Serisi’yle CLAR (küme mimarisi) platformu ve arabanın ön tasarımı bakımından az daha aynı detayları paylaştığını söyleyebiliriz. Bunların dışarıda yeni 4 Serisi’nin, az daha bakanı kendine baştan baktıracak tasarımıyla fark yarattığını belirtelim. 

Yeni BMW 4 Serisi’nin görüntüleri paylaşıldı:

bmw 4 Serisi

Değişikliklerin sadece dış görünüşle bitmediğini söyleyerek arabanın yürüyen aksamının ve güç aktarım organlarının da yenilendiğini ekleyelim. Yeni model 4 Serisi hakkında konuşmaya ilk önce arabanın ön ızgarasıyla başlayalım. BMW ’nin E12 kasa numaralı birincil 5 Serisi’nde gördüğümüz ön kısım, yeni ızgara tasarımını hayatımıza soktu. Yeni 4 Serisi’ndeyse bu görünümü yakalamaya çalışan marka, ızgarayı yataydan ziyade dikey olarak uzatmaya karar vermiş. 

Arabanın boyutlarının önceki modellere tarafından 13,2 cm daha uzun, 2,54 cm daha geniş ve 1 cm daha yüksek olduğunu söyleyelim. Ön taraftaysa bizi, ızgarayı çevreleyen standart LED farlar karşılıyor. Dış tasarımla kıyaslandığında, arabanın iç tasarımının sadelikten yandan olduğunu düşünebiliriz. Deri spor direksiyon ve tazelenmiş spor koltukların bundan böyle bir standart olduğunu da belirtelim. 

bmw4

Arabanın ‘Başlat/Durdur’ düğmesi orta konsolda yeni uygun karşımıza çıkıyor. Yeni vites tasarımıysa uyarı çeken bir diğer ayrıntı. M Sport modellerinde daima olduğu gibi ayrı iyileştirmeler mevcut. Torpidonun kenarında yer alan yumuşak diz destekleyiciler, özel kapı kenarı kapakları ve M Sport özel direksiyonu bunlara örnek verilebilir.  

bmw

Motor olarak 3 farklı yapıyla birlikte gelen yeni 4 Serisi; 430i, 430 xDrive ve M440i xDrive seçeneklerini bizlere sunuyor. 430i modeli, 2 litre 4 silindirli motora sahip olup 255 beygir baskı üretiyor. 382 beygir gücene sahip M440i ’nin motoruysa 3 litre seri halinde 6 turbo olarak karşımıza çıkıyor. Tüm araçların 8 ileri otomatik şanzımanla birlikte geleceğini de belirtelim. 

bmw

Bütün versiyonlarda standart şerit kalkış uyarısı ve kör nokta tespiti bulunuyor. Araba, 2. Seviye otonom sürüş sistemleri dâhilinde şerit sabitleme asistanı ve geliştirilmiş ‘hands-free’ teknolojisini bünyesinde barındırarak bir adım öne çıkmayı başarıyor. 

bmw4

Fiyatlandırma konusunda 430i için 45.600 dolar (vergisiz 305.400 TL), 430i xDrive için 47.600 dolar (vergisiz 318.794 TL) ve M440i xDrive içinse 58.500 dolar (vergisiz 391.796 TL) başlangıç fiyatlarının geçerli olduğunu söyleyebiliriz.

Hakkında admin

Check Also

Türk Motosiklet Sürücüsünün Radara Yakalanmamak İçin Bulduğu Çözüm Deşifre Oldu

Türk Motosiklet Sürücüsünün Radara Yakalanmamak İçin Bulduğu Çözüm Deşifre Oldu

Radar sistemleri, hız sınırlarını aşarak hem kendi hem de trafikteki diğer kişilerin hayatlarını tehlikeye atan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir