Anasayfa / Genel / 2021 BMW M5 CS, Nürburgring ’de Test Edilirken Görüntülendi (Video)

2021 BMW M5 CS, Nürburgring ’de Test Edilirken Görüntülendi (Video)

Alman otomobil üreticisi BMW ’nin takriben bir ay önce ortaya meydana çıkan yeni BMW 5 Serisi ile ilgili şimdiye değin çoğu haber ve duyum aldık. Şimdiyse performansta boy arayanların tercihi olacak BMW M5 CS, Köln ’ün 90 km güneybatısında yer alan tarihi yarış pisti Nürburgring ’de sözde kamuflajlı bir şekilde test edilirken görüntülendi.

Yıl sonunda görücüye çıkması beklenen aracın test görüntüleri, ‘statesidesupercars ’ isimli bir YouTube kanalında yayınlandı. Çalışmalarına hâlâ devam edilen BMW 5 Serisi ’nin tepesinde yer alacak M5 CS, performansını artıracak yeni donanımlarla birlikte gelecek. Aracı serinin geri kalanından ayıracak bu donanımlar aralarında seramik frenler, yeni süspansiyon yükseltmeleri ve CFRP çatısı gibi özellikler yer alıyor.

Yeni BMW M5 CS, 641 beygir şiddet üretecek:

Videoda deneme edilen araç oldukça seri oysa lastiklerden gelen gürültü, aracın motor ve egzoz sesini bir hayli bastırıyor. Hepimiz BMW ’nin gürültülü egzoz sistemlerini araçlarında seçim ettiğini biliyoruz lakin videodaki araçta egzoz sesi az daha duyulmuyor. Bu noktada BMW, deneme aracında üretime girmeyecek egzozları kullanarak kullanıcıları afallatmak istiyor olabilir.

2021 model BMW M5 CS ’nin kaputun aşağıda neler sunduğuna gelecek olursak iddialara göre vasıta, 4,4 litrelik çift turbolu V8 bir motor kullanacak. Bu versiyonunda 641 beygir zor (478 kilowatt) üretecek olan vasıta, böylece 617 beygir şiddet sunan mevcut M5 Competition ’dan daha dinç bir araç olacak.

Alman araba devi BMW, yeni M5 CS ’nin ne süre piyasaya sürüleceğine dair az önce resmi bir açıklamada bulunmadı ancak sektöre yakın kaynaklar, aracın bu yılın sonlarına doğru tanıtılacağını söylüyor. Bu süreçte herhangi bir gelişme yaşanırsa sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz. Yaşanan gelişmelerden farkında almak için takipte kalın.

Hakkında admin

Check Also

Microsoft'tan Xbox Oyunları İçin Black Friday İndirimi Başladı: İşte İndirime Giren Oyunlar

Microsoft’tan Xbox Oyunları İçin Black Friday İndirimi Başladı: İşte İndirime Giren Oyunlar

Microsoft, Xbox kullanıcıları için Black Friday indirim kampanyası başlattı. Kampanya kapsamında birçok oyun indirime girerken …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir