Anasayfa / Genel / 2020 Steam Yaz İndirimleri Ne Zaman?

2020 Steam Yaz İndirimleri Ne Zaman?

Steam ’in bilgisayar oyuncuları için böylesine büyük bir platform hâline gelmesinin sebeplerinin başında, şüphesiz Steam Yaz İndirimleri geliyor. 2010 yılında başlayan Yaz İndirimleri, vakit içerisinde ayrıca öğrenciler hem de çalışanlar için bir nevi yaz tatili hediyesi hâline geldi. Hatta bu hediyeler, Lord Gaben ’i (Gabe Newell, Steam ’in kurucusu) Lord yapan yegane unsurdu.

Steam ’in oyun satışı konusunda tekel hâline gelen konumu her ne kadar son zamanlarda Epic Games kadar sarsılsa da Steam hâlâ pazarın büyük çoğunluğuna etken. Birçok oyuncu hâlâ büyük bir heyecanla Steam Yaz İndirimlerini bekliyor. Bu yüzden her sene olduğu gibi bu sene da o kadim soru varlığını dayatıyor: Steam Yaz İndirimleri ne vakit?

Steam Yaz İndirimleri ne vakit?

Steam Yaz İndirimleri Lord Gaben

2020 Steam Yaz İndirimleri bir aksama yaşanmadığı takdirde 25 Haziran ’da başlayacak. Ve temmuz ayının 9 ’una kadar süreceğe benziyor. Bu bilginin “gerçekliği” ise, SteamDatabase ’in geliştiricilerinden olan Pavel Djundik ’in Çinli kaynaklardan aldığı haberlere dayanıyor. Djundik 8 Mayıs günü Twitter üzerinden yaptığı ilk paylaşımda tarihin şu an için devlete ait makamlar göre “onaylanmadığını” söylese de, kısa zaman daha sonra yaptığı ikinci paylaşımda tarihin onaylandığını söyledi.

gerçi, söz konusu tarihlerin muhakkak tarihler olmadığını belirtmekte menfaat var. Steam ’den gelen herhangi bir resmi bilgi değil. Eğer ilerleyen günlerde Steam ’den devlete ait bir bilgi gelirse, yazıyı güncelleyeceğiz. 

Steam Yaz İndirimlerinde hangi oyunlar indirime girecek?

Steam Yaz İndirimleri

Steam Yaz İndirimlerinde hangi oyunların indirime gireceği şu lahza için net olarak bilinmiyor. Lakin önceki indirimlerden hareketle, hangi firmaların hangi oyunlarının indirime gireceği, az çok belirlenmiş. Natürel bu oyunlara yüzde kaç indirim kazanç bilemiyoruz. Ama eminiz oysa, Steam her yıl olduğu gibi bu yıl da oyuncuları indirim konusunda tatmin edecektir.

İndirime girecek oyunların başında kuşkusuz GTA 5 de yer alıyor. Lakin GTA 5 ’i Epic Games doğru ücretsiz bir şekilde alan büyük bir kitle bulunduğu için, oyun ne kadar istek görür bilinmiyor. Öteki yana Red Dead Redemption 2 öncelikle olmak üzere öteki Rockstar Games oyunlarının da indirime gireceği düşünülüyor.

bunun dışında, geçen yılki indirimlerde en çok satan oyunların başında gelen Forest, Garry ’s Mood, Friday 13th, PUBG, Rust, Tom Clancy’s Rainbow Six Siege, The Witcher 3, Assassin’s Creed Odyssey gibi oyunlar da tekrardan indirime geçecektir. Geçen sene en fazla satılan oyunların listesine görmek için, bu yazıya bir göz atabilirsiniz. Bu Vesile Ile aşağı yukarı hangi oyunların indirime gireceğini varsayım edebilirsiniz. 

Hem, her yıl olduğu gibi bu yılda Ubisoft ’un yaklaşık olarak tüm oyunları büyük bir indirime girebilir. Bunun yanı sıra, indie oyun severlerin gözdesi olan 11 Bit Studios ’un da oyunları bu sene da indirime girecekmiş gibi gözüküyor. Ben anlamam bağımsız oyunlardan, spor oyunlarından ne haber diyenler olabilir. Merak etmeyin, her yıl olduğu gibi bu yılda NBA 2K ve Football Manager serisi indirimde olacaktır.

Son olarak, sadık bir kitlesi yer alan oyunlar da büyük olanak Steam Yaz İndirimlerinde yerini alacaktır. Peki hangi oyunlar bunlar? İşte o oyunlardan bazıları: DOOM, Dark Souls, Stardey Valley, Final Fantasy XV, Dying Light, Fallout, Resident Evil 7, Devil May Cry, Wolfenstein, Borderlands. 

Steam, Epic Games gibi büyük oyunları bedava verebilir mi?

Epic Games Gta 5

Bu soruya yanıt vermeden önce, Epic Games ’in ardındaki, Tencent ’in olduğunu söylemekte fayda var. Hemen Hemen mobil oyun pazarının büyük çoğunluğuna baskın olan bu Çinli şirket, senelerdir Steam ’in sahip olduğu pazara göz dikmiş durumda. Hatta bir aralar Tencent ’in kendi platformunu piyasaya sürüleceği konuşuluyordu bunun için.

Bu yüzden cümbür cemaat Tencent ’in kendi adıyla bir platform sunacağını düşünürken, şirketin Epic Games ’in reşitlik hissesini almasıyla mantıksal bağ değişti. Epic Games Store, Tencent ’ten aldığı güçle Steam ’in en büyük rakibi haline geldi. Büyük bir kaynağa ve güce kavuştu. Haliyle Steam her ne kadar büyük bir güce sahip olsa da, Epic Games kadar büyük çaplı bedava oyunları çarçabuk oyunculara dağıtması biraz zormuş gibi gözüküyor.  Kimbilir, her an her şey olabilir. Lord Gaben belki Epic Games Store ’a büyük bir savaş açar. yine de Valve ’ın şimdilik böylesine bir savaşa ihtiyacı yokmuş gibi gözüküyor. 

Steam bu yaz hangi oyunları ücretsiz verecek?

Steam

Steam ’in şu lahza için bu yaz hangi oyunları ücretsiz bir şekilde vereceği bilinmiyor. Bu oyunlar olasılıkla Epic Games ’in GTA V çıkışının gölgesinde kalacaktır. Diğer yana Steam, Yaz İndirimleri başladığı gibi bu oyunları duyurmuyor. İndirimlerin bitmesine sayılı günler kala, ücretsiz olan oyunlar duyuruluyor.

Peki bu oyunlar başlıca hangi oyunlar oluyor? Steam 2017 yılında, Life is Strange, EVE Online, Skara, Mortal Online, Clash, Call To Arms gibi oyunları ücretsiz verdi. 2018 yılında da aynı bir şekilde, EVE Online ilk önce almak üzere, SCP: Secret Laboratory, DCS World Steam Edition, Jet-Story 2018, Mercury Blue: Küçük Episode ve Atom Fishing II adlı oyunları ücretsiz şekilde oyunculara dağıttı.

Oyunların isimlerinden fark edebileceğiniz gibi Steam şu esas değin oyunculara Epic Games gibi bir “şov” yapmadı. Ama 2020 yılında ne olur bilinmez. Şayet Steam, Epic Games ’in sert çıkışlarının arkasında da temsili de olsa büyük bir oyunu bedava bir şekilde verebilir.

Epic Games, Steam ’in büyük bir rakibi hâline gelebilir mi?

Steam Epic Games

Gerçekten Epic Games şimdiden Steam ’in büyük bir rakibi hâline geldi. Epic Games ’in arayüz sıkıntıları ve sunucu problemleri, şu an için Steam ile yarışmasına engel oluşturuyor. Ama bu problemler aşıldığında ve Epic Games agresif politikalarıyla Steam ’i köşeye sıkıştırmaya devam ettikçe Steam ’in oyun pazarındaki alanı daralabilir. Ve böylelikle Tencent, en başından beri arzu ettiği şeyi gerçekleştirebilir.

2020 Steam Yaz İndirimleri ile ilgili düşüncelerinizi yorumlarda paylaşmaktan çekinmeyin. Hangi oyunların indirime girmesini isterdiniz? Hangi oyunlar ücretsiz verilsin isterdiniz? Bu yılki Steam Yaz İndirimlerinden beklentiniz ne? Epic Games, Steam ’e büyük bir karşı taraf olabilir mi? Yorumlarda tartışalım!

Hakkında admin

Check Also

MSI, Bütçe Dostu GeForce RTX 3070 Twin Fan Modelini Duyurdu

MSI, Bütçe Dostu GeForce RTX 3070 Twin Fan Modelini Duyurdu

NVIDIA’nın iş ortaklarından Tayvan merkezli donanım üreticisi MSI, geçtiğimiz aylarda tanıtılan GeForce RTX 30 ekran …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir