Anasayfa / Genel / 2020 Model Taman Elektrikli Opel Mokka Tanıtıldı

2020 Model Taman Elektrikli Opel Mokka Tanıtıldı

Almanya merkezli araba üreticisi Opel, Mokka adını verdiği modelinde deyim yerindeyse tepeden tırnağa değişikliğe gitti. Şirket, daha modern bir dış görünüş kazandırdığı Mokka modelinde yeni tasarımla birlikte ağırlığı da 120 kilogram azalttı.

Tekrar tasarlanan Mokka ’nın önceki modeline tarafından boyutunda da farklılıklar bulunuyor. Motor1 Türkiye ’de yer alan habere tarafından yeni nesil Mokka, bir önceki modele tarafından 12,5 cm daha kısa olsa da eksen aralığında 2 mm ’lik bir genişleme bulunuyor. Aracın genişliğine bakıldığındaysa 10 mm ’lik bir çoğalma görülüyor.

Yeni nesil Opel Mokka

opel mokka 2020

Boyutunda bir önceki nesle göre şartların değişmesi yapılan yeni tür Mokka X ’in valiz kapasitesinde ise herhangi bir değiştirme yer almıyor. Araç, 350 litrelik bagaj kapasiteni korumaya devam ediyor. Aracın adamakıllı elektrikli olan sürümünün burkulma direnci de daha aşağı tarafa yerleştirilen batarya tamamen %30 oranında artırılmış durumda.

Ayrıntılarıyla elektrikli, yani sıfır emisyonlu bu vasıta, 136 at gücüne ve 260 Nm tork üretimine sahip bir sistemle sürücülerine sunulacak. Daha önce Peugeot e-2008 ’de de kullanılan 50 kWh kapasiteye sahip bir bataryayı kullanan aracın azami hızı ise 150 km / sa ile sınırlandırılmış durumda.

opel mokka 2020

Dünya Çapında Düzenli Hafif Ticari Taşıtlar Test Prosedürü (WLTP) verilerinde bulunan bilgiye göre yeni Mokka, normal modda kullanıldığında 322 km ’lik bir menzile sahip olacak. 100 kW ’lık hızlı yük sistemi doğruca sıfırdan yüzde 80 doluluk oranına yarım saatte ulaşacak olan aracın ‘eco’ modundaki menzili ise çok daha uzun olacak.

18 inçlik alaşım jantların kullanıldığı vasıta, Opel ’in vizor adını verdiği bir tasarım diline sahip. 180 derecelik panoramik arkadaki kameraya sahip olan araçta gelişmiş seyir denetleme sistemi de bulunuyor. Yeni tür Mokka ’da bunlara ek olarak 12 inçlik dijital gösterge paneli ve 10 inçlik bilgi gösteri sistemi de bulunuyor. Satışına yaz ayı sonunda başlanacak olan vasıta, 2021 ’in başlarında sahipleriyle buluşacak.

Hakkında admin

Check Also

PlayStation 5, Her Kupanın Kilidi Açıldığında Sesinizi Kaydediyor

PlayStation 5, Her Kupanın Kilidi Açıldığında Sesinizi Kaydediyor

Japonya merkezli teknoloji devi Sony, yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5’i geçtiğimiz günlerde tüm dünyada …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir