Anasayfa / Genel / 2020 Chevy Corvette’te Yüksek Arka Kanat Seçeneği Olmayacak

2020 Chevy Corvette’te Yüksek Arka Kanat Seçeneği Olmayacak

Mart ayının sonuna doğru Corvette Forum’da yer alan habere kadar, Chevrolet Yüksek Kanat Spoiler seçeneğinin ‘tedarikçi kısıtlaması’ nedeniyle iptal edildiğini yazmış ve bu haber doğrulanmıştı. Corvette Blogger’ın bildirdiğine göreyse, kanat tedarikçisi koronavirüs salgını sebebiyle üretimi durdurmuştu oysa kanat iptali yalnızca 20 Nisan haftası üretilen Corvette’ler için geçerliydi. 

Otomotiv üreticisinin bildirimi, GM’in Bowling Green Kurulum Fabrikası’nın kapatılmasından sadece 6 gün sonra geldi ve o zamanlar hiç kimse şu son iki ayda yaşadıklarımızın neler olabileceğinin haberdar değildi. Nitekim, bu süreçte Chevrolet’in fikrini değiştirdiği anlaşıldı. Muscle Cars and Trucks’ın (MCT) haberine göre, Yüksek Kanat Spoiler seçeneği 2020 yılındaki renkli veya karbon fiber modelleri için kullanılmayacak

Spoiler gitti, yeni özellikler geldi

Chevrolet

Eğer haber doğruysa, kanat GM’in daha önce siparişlerden çıkardığı görünür karbon fiber aero kitin yolundan gitmiş olacak. Görünür karbon fiber aero kitin bu yılın başında siparişlerden çıkarılmasının nedeni olarak tedarikçinin talebi karşılayamaması gösterilmişti. MCT’nin yazdığına bakılırsa aero kit önümüzdeki yıla kadar modellerde yer almayacak oysa bazı kit aksamları hemen biten renkli ürünlerde bulunacak. Bunlar arasında, bu yılın üçüncü çeyreğinde bağımsız bir seçenek olarak karşımıza çıkacak olan görünür karbon salınım panelleri de bulunuyor.

Corvette Blogger’ın haberine tarafından üçüncü çeyrekte yapılandırıcıya bir dizi yeni seçenek eklenecek. Sanal National Corvette Museum partisinde Corvette ekibi 2021 için iki yeni renk model ve giriş seviyesi 1 LT trimli değişmeyen bir MSRP’yi tanıtmıştı. Corvette Racing’in “Jake” logosunda yeni zemin matları ve önem kaplamaları bulunurken, matların 195 dolar ve önem kaplamalarınınsa 135 dolar olduğu açıklanmıştı. 

C8.R grafikli yeni iç mekân araba örtüleri üç numara Yellow (Sarı) sınıfı olarak 1.195 dolara satılıyor. Talebe kadar dört numara Silver (Gümüş) sınıf da derhal bunun peşinden gelebilir. Chevy aynı zamanda ultra güvenlikli bijon somunu üstüne çalışıyor. Bu somun, şu andaki 90 dolarlık tekerlek kilit kitine kadar güvenliği daha da artıracak. 

Chevrolet

Corvette, bu sene için 20.801 araç siparişi almış ve şu asıl kadar yaklaşık olarak 2.700 tanesini tamamlamıştı. Corvette, lüks spor vasıta siparişlerinde Porsche ve BMW’nin önünde bulunuyor.

Hakkında admin

Check Also

Google, 2020 Yılının En İyi Mobil Oyun ve Uygulamalarını Duyurdu

Google, 2020 Yılının En İyi Mobil Oyun ve Uygulamalarını Duyurdu

Android işletim sisteminin resmi uygulama mağazası olan Google Play Store, 2020’nin en iyi mobile oyunlarını …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir