Anasayfa / Genel / 2003 Model Ferrari Enzo, Çevrimiçi Açık Artırmada Rekor Fiyata Satıldı

2003 Model Ferrari Enzo, Çevrimiçi Açık Artırmada Rekor Fiyata Satıldı

Koronavirüs salgını öncesinde belirtileri başlayan ve salgınla birlikte herkesin kabul ettiği bir hakiki hâline gelen dünya çapındaki ekonomik krize rağmen lüks araba piyasasındaki hareketlilik devam ediyor. Çok sayıda otomobil tutkunu, hâlâ müzayedelerdeki Ferrari araçlara kucak dolusu paralar harcayabiliyor. Örneğin seçkin ve nadir yer alan otomobillerin açık artırması konusunda ün sahibi olan RM Sotheby’s, yakın zamanda çevrimiçi bir açık artırmada satılan bir otomobil konusunda dünya rekoruna imza attı.

Laf konusu otomobil, ne yeni Ferrari 488-GTB ne de Portofino. Rekor fiyata satılan Ferrari, hayli nadir yer alan 2003 model bir Ferrari Enzo. 2002-2004 yılları arasında piyasaya sürülen ve adını şirketin kurucusu Enzo Ferrari’den bölge bu 2003 model otomobil, döneminde Ferrari performansının simgesi hâline gelmiş ve sadece 399 adet üretilmişti. 6,0 litre V12 motora sahip bu vasıta; 650 beygirlik güce ve 620 Nm torka sahipti. Manşetleri süsleyen Enzo’nun sadece 1.250 mil (2.011 km) yaptığı ve iki sahibi olduğu belirtiliyor. Otomobilin orijinal sahibiyse aracı 15 sene baştan başa kullanmış.

2,64 milyon dolarlık satmak:

Ferrari ENzo

Otomobilin Ferrari San Fransisco’dan bütün ekip hizmet belgeleriyle alındığı ve sergi salonu koşullarında olduğu görülüyor. RM Sotheby’s’in satış öncesi fiyat varsayım aralığı 2,6 milyon ila 2,9 milyon dolardı. 2003 model Enzo, fiyat aralığının daha alçak limitine yakın bir şekilde 2,64 milyon dolara satılmasına karşın gerçi çevrimiçi teklif rekorunu kırmayı başardı. Ferrari Enzo, sıfır olarak 650.000 dolara satılmıştı.

2003 Enzo, RM Sotheby’s’in ‘Driving Into Summer (Yaza Yolculuk)’ çevrimiçi araba açık artırmasının bir parçasıydı. RM Sotheby’s’in global müzayede şefi Gord Duff, şirketin birincil sadece çevrimiçi müzayedesinin başarısından gurur duyduğunu söyledi. Duff, son 20 yılda üretilen otomobillerin birincil 10 fiyat listesini domine ettiğine de dikkat çekti.

Hakkında admin

Check Also

Dünyanın İlk Elektronik Kağıt Tabanlı Esnek ve Renkli Ekranı Geliştirildi

Dünyanın İlk Elektronik Kağıt Tabanlı Esnek ve Renkli Ekranı Geliştirildi

E Ink, 2016 yılının mayıs ayında yeni bir teknolojisini tanıtmıştı. Şirketin elektrikli mürekkep dünyasında çığır …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir