Anasayfa / Genel / 16 İnç MacBook Pro’ya Tek Başına Bilgisayar Fiyatına Sahip GPU Seçeneği Geldi

16 İnç MacBook Pro’ya Tek Başına Bilgisayar Fiyatına Sahip GPU Seçeneği Geldi

ABD merkezli teknoloji devi Apple’ın popüler ürünlerinden 16 inç büyüklüğündeki MacBook Pro, artık daha fazla ekipman seçeneğine sahip. Apple, Apple’ın yeni MacBook Pro varyantı bundan böyle AMD Radeon Pro 5600M GPU seçeneğine sahip.

Apple’ın 16 inç büyüklüğündeki MacBook Pro modeli için oluşturduğu teçhizat yükseltmesi, eski varyantları ortadan kaldırmıyor. Yani isteyen kullanıcılar, 4 GB veya 8 GB bellek kapasitelerine sahip Radeon Pro 5500M GPU’lu MacBook Pro’yu hala satın alabiliyorlar. Ancak daha güçlü bir MacBook Pro’ya gereksinim duyan tüketiciler, 600 dolardan (Türkiye’de 5.600 TL) başlayan fiyatlarla daha dinç bir MacBook Pro’ya sahip olabiliyorlar.

Apple MacBook Pro

Apple’ın yeni MacBook Pro varyantı, fazla daha iyi bir performans vadediyor

Apple’a tarafından HBM2 belleğe sahip AMD Radeon Pro 5600M, GDDR6 belleğe sahip AMD Radeon Pro 5500M GPU’dan yüzde 75 daha hızlı. Bu koşul, MacBook Pro almayı düşünen tüketicilerin aklını çelebilir.

Apple bugün, yalnızca MacBook Pro için yeni bir teçhizat seçeneği sunmadı. Şirket, 2019 model Mac Pro için de yeni bir seçenek sundu. Bu seçenek, yeni bir SSD kiti olarak karşımıza çıkarken kullanıcıların işlerini kolaylaştırıyor. Öyle fakat kullanıcılar bundan böyle, 256 GB SSD’nin yanı sıra 1 TB, 2 TB, 4 TB ve 8 TB’lik depolama seçeneklerinden ihtiyaçlarına en uygun olanı tercih edebiliyorlar.

Hakkında admin

Check Also

Facebook Hisseleri Bir Günde Yüzde 6 Değer Kaybetti

Facebook Hisseleri Bir Günde Yüzde 6 Değer Kaybetti

ABD merkezli sosyal medya devi Facebook’un hisseleri, gün içerisinde yaklaşık %6 düşüş yaşadı. Gün içerisinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir