Anasayfa / Genel / 10 Sene Önce Saklanan 1 Milyon Dolarlık Define Sonunda Bulundu

10 Sene Önce Saklanan 1 Milyon Dolarlık Define Sonunda Bulundu

Günümüzden 10 yıl önce Amerika Birleşik Devletleri ’nde ünlü sanat ve antika koleksiyoncusu Forrest Fenn, ilginç bir şeye imza atmıştı. Forrest, içinde altın sikke ve külçe, hayvan figürleri, altın varaklı aynalar, zümrüt ve yakutun bulunduğu bir sandığı Rocky Dağları ’na gömerek bir define avı başlatmıştı.

Vaktinde ABD ’de fazlasıyla kişinin ilgisini çeken bu hazine avında başarılı yapabilmek için sadece iki anahtar sözcük bulunuyordu. Bunlar da Forrest ’ın kendi otobiyografisinde yazdığı 24 satırlık bir şiirde ve bir haritada gizliydi. İşte o define sonunda geçtiğimiz günlerde bulundu.

Bulan kişinin ismi açıklanmadı:

hazine

Yaklaşık 1 milyon dolar bedel olan define, Forrest Fenn ’in yaptığı açıklamaya kadar bulundu. Fenn, yaptığı açıklamada hazineyi bulan kişinin ismini anlatmak istemediğini söyledi ve hazinenin bulunduğunun bir fotoğrafla da kanıtlandığını ekledi. Fenn ’in açıklaması şu şekilde devam etti:

“Define, Rocky Dağları ’nın yemyeşil ağaçlık bitki örtüsünde yıldızların altındaydı ve 10 sene önce sakladığım yerde duruyordu. Onu bulan kişiyi tanımıyorum ama kitabımdaki şiir onu tamamiyle ortaya çıkardı.”

hazine

10 yıldır süren hazine avına binlerce insan katıldı. O Kadar fakat hazinenin arkasında olduğu söylenen birkaç insanın hayatını kaybettiği haberleri bile geldi. Bu haberler üzerine Fenn, insanların bu değin hırslanmalarını önlemek için “Define tehlikeli bir yere gömülü değil. Hazineyi takriben 80 yaşındayken gömdüm” açıklamasını yaptı.

Bundan yaklaşık 3 sene önce Fenn, hazineyi 250 bin civarında insanın aradığını varsayım ettiğini söylemişti ama bu arayış esnasında meydana gelen kazalardan bahseden Fenn, “Arayışın eğlenceli olması gerekiyordu” biçiminde açıklama yapmıştı. Ağustos ayında 90 yaşına girecek Fenn, hazinenin yerini kimseye söylemeyeceği konusunda söz vermişti.

Hakkında admin

Check Also

P.T.'nin PlayStation 5'te Oynanamayacağı Resmen Açıklandı

P.T.’nin PlayStation 5’te Oynanamayacağı Resmen Açıklandı

Sony’nin yeni nesil konsolu PlayStation 5’in geriye dönük uyumlulukla geleceği açıklanmış ve hatta PlayStation 5’te …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir